Pijanego kierowcę zatrzymali cywile

DSC02150

Godną naśladowania postawą wykazali się wczoraj  dwaj mężczyźni ujmując nietrzeźwego kierującego, który poruszał się całą szerokością drogi i spowodował kolizję drogową. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości 42 -latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed północą dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic na obrzeżach miasta został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego ostrowieckiej komendy. Jak się okazało, mężczyźni jadący za samochodem marki Opel zauważyli, że pojazd ten porusza się całą szerokością jezdni. Dodatkowo kierujący nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i uderzył w wysepkę przy przejściu dla pieszych uszkadzając znak drogowy. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy postanowili go zatrzymać uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Świadkowie tego zdarzenia poinformowali o tym fakcie dyżurnego ostrowieckiej Policji.  Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że ujęty 42 – latek to mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który w swoim organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 42-letni mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo  mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej. Dzięki godnej postawie obywatelskiej 42-latek nie uniknie odpowiedzialności, a co najważniejsze na drodze nie doszło do tragedii, którą mógł spowodować nietrzeźwy kierowca.

Apelujemy o trzeźwość podczas z korzystania z dróg. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, nietrzeźwość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Nie czekajmy na tragiczne przykłady, wspólnie twórzmy bezpieczne drogi!

Polecamy również