Czekoladkowi skrytożercy

DSC04629

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 35 – latka podejrzanego o kradzież słodyczy w markecie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży 60 opakowań czekoladek o wartości blisko 750 złotych. Jego wspólnikiem był 18 – latek, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z ostrowieckiej komendy policji zatrzymali 35- letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego podejrzanego o kradzież sklepową z jednego z marketów na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna wspólnie ze swoim 18 –letnim kompanem w miniony piątek z jednego z marketów skradł 60 opakowań czekoladek. Ustalenia policjantów potwierdził zapis ze sklepowego monitoringu. Łącznie mężczyźni ukradli słodycze warte w sumie blisko 750 złotych. 35 –latek w minioną sobotę usłyszał zarzut kradzieży do której się przyznał.  Mężczyzna w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa.  Zatrzymanie jego 18 –letniego wspólnika, to tylko kwestia czasu.

Teraz 35 –letni mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież, której dopuścił się w warunkach recydywy może grozić mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Polecamy również