Młodzi wandale ustaleni

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustali sprawców zniszczenia mienia. W toku wykonanych czynności okazało się, że 21-letni ostrowczanin wspólnie ze swoją 16-lenią koleżanką dokonali zniszczenia baneru reklamowego. Do zdarzenia miało dojść w pierwszej połowie czerwca tego roku na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Wartości strat pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 600 złotych. Młody ostrowczanin usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast o losie jego 16-letniej wspólniczki zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadaną przez siebie informację na temat zniszczenia baneru reklamowego. Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie czerwca tego roku przy Rondzie Republiki Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Stróże prawa szybko ustalili podejrzanego o ten czyn oraz jego o kilka lat młodszą wspólniczkę. Wczoraj w toku wykonywanych czynności funkcjonariusze namierzyli wandali na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Oboje zostali dowiezieni do ostrowieckiej komendy, gdzie wykonane zostały czynności procesowe. 21-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, do których się przyznał. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na kwotę ponad 600 złotych. Teraz 21 – latkowi za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast o losie 16-latki zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że 21 -latek odpowie jeszcze za wybicie szyb w wiacie przystankowej wspólnie z innym nieletnim.

 

Opr. EW

Polecamy również