Odpowie za kradzież pojazdu i posiadanie narkotyków

W miniony czwartek ostrowieccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec miasta odpowie za kradzież auta oraz za posiadanie narkotyków.

W miniony czwartek policjanci z ostrowieckiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Z relacji zgłaszającego wynikało, iż po zakończonej jeździe zaparkował on pojazd przed swoją posesją. Jak tłumaczył, z uwagi na fakt, iż mieszka w spokojnej okolicy pojazd pozostawił otwarty wraz z kluczykami znajdującymi się w środku. Opel jednak zniknął.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, wykonując swoje czynności, potrzebowali zaledwie kilu godzin aby namierzyć sprawcę kradzieży, którym okazał się 44-letni mieszkaniec miasta. Kradzież pojazdu to nie jedyne zmartwienie mężczyzny, gdyż w trakcie zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy nim narkotyki w postaci amfetaminy. Finalnie pojazd wrócił do właściciela, a sprawca kradzieży usłyszał już zarzuty. Za kradzież 44-latkowi może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat natomiast za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. RD

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również