JestemBadamsię

Na wiosnę wszystko budzi się do życia i dlatego mieszkanki powiatu  ostrowieckiego, chcą pobudzić do przebadania się kobiety z całej Polski. Właśnie rozpoczęła się druga edycja kampanii #JestemBadamsię. 

Wydarzenie to poprzedziła sesja zdjęciowa w której udział wzięły kobiety z naszego powiatu. W jej efekcie powstał plakat, który możemy zobaczyć w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich oraz placówkach edukacyjnych na terenie naszego miasta. Kampania, której odbiór jest bardzo pozytywny, ma na celu uświadomienie i przypomnienie kobietom, że trzeba się badać. 

Przekaz akcji jest prosty i w tym tkwi jej siła. My kobiety najlepiej utożsamiamy się z osobami z najbliższego otoczenia. Widząc na zdjęciu lub plakacie modelkę czy aktorkę, przekaz ten nie jest tak silny. Jeśli zobaczymy koleżankę, sąsiadkę, nauczycielkę lub swoją fryzjerkę, przekaz akcji staje się bardziej wiarygodny – stąd pomysł na taki przebieg tego wydarzenia.

 20.03 rusza kampania na Facebooku i Instagramie. W zeszłym roku akcja dotarła do miliona kobiet w kraju i zagranicą. To jest akcja od kobiet dla kobiet. Ponownie zadeklarowały swój udział kobiety z całej Polski, które prowadzą firmy, blogi i fundacje.

W tym roku akcja aktywizuje do przebadania się kobiety ze względu na zawód, wykształcenie lub hobby. Ubieramy się w kolor czerwony, robimy zdjęcie z kartką.  

Piszemy na kartce np. 

Jestem fryzjerka badam się

Jestem pedagogiem badam się

Jestem podróżniczką badam się

Jestem sportsmenką badam się j1 j2 j3 j4 j5 j6 j7j9j10 j11j8

Jestem gospodynią domową badam się

I tak dalej.

Szukajcie nas pod hasłem #Jestembadamsię. Inicjatorką i organizatorką tej akcji jest mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego Klaudia Wnuk-Adamczyk.

Przesłanie jest jedno, pamiętajmy o naszym zdrowiu. Badajmy się!

Tekst i foto organizatorzy

Polecamy również