Dyskusyjny Klub Sztuki: Daniel Rycharski

Daniel Rycharski, Strachy, Kurówko, 2018. Fot Daniel Chrobak

Daniel Rycharski, Strachy, Kurówko, 2018. Fot Daniel Chrobak2 Daniel Rycharski, Kurówko, 2018. Fot Daniel ChrobakW ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki zapraszamy na spotkanie z artystą DANIELEM RYCHARSKIM

23 maja 2019 r., czwartek,  godz. 18.00, BWA Ostrowiec, aleja 3 Maja 6, III p. wstęp wolny

Konserwatywna, starsza, nacjonalistyczna Polska głosująca na prawicę i młoda, wielkomiejska, otwarta Polska głosująca na lewicę i liberałów – ciągle słyszymy, że tak wygląda główna linia podziału w silnie skonfliktowanym polskim społeczeństwie. Sztuka i życie Daniela Rycharskiego pokazują, że taki podział na dwie Polski wcale nie jest oczywisty, a konflikt między nimi nie musi być nieuchronny.

Rycharski (rocznik ’86) jest młodym, odnoszącym sukcesy artystą. W 2016 roku otrzymał Paszport „Polityki”, obecnie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można zobaczyć jego retrospektywną wystawę „Strachy”. Twórca nie mieszka jednak w żadnym dużym, artystycznym czy akademickim ośrodku, ale w Kurówku – liczącej około stu mieszkańców wsi na północnym Mazowszu, leżącej między Płockiem a Sierpcem. Swoją sztukę adresuje do mieszkańców Kurówka – głównie rolników, prowadzących niewielkie, rodzinne gospodarstwa. Rycharski jest wierzącym, zaangażowanym chrześcijaninem, a przy tym gejem, który szuka dla siebie miejsca we wspólnocie chrześcijańskiej jako osoba homoseksualna.” – Jakub Majmurek (http://www.tvn24.pl)

Dyskusyjny Klub Sztuki to spotkania kierowane do osób chcących poznać tendencje w sztuce współczesnej, którzy dodatkowo są dociekliwi i lubią zgłębiać temat. Ludzie sztuki – artyści, kuratorzy czy badacze – przybliżają swoje rozumienie sztuki i prezentują własną praktykę artystyczną, co staje się punktem wyjścia do dyskusji. Prowadzenie DKS – Wojtek Mazan. Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Polecamy również