Pijana pani kierowca

DSC04629

Półtora promila alkoholu w organizmie miała 42-latka, która została zatrzymana we wtorek przed północą przez policjantów z ostrowieckiej komendy. Za jazdę „na podwójnym gazie” oraz bez obowiązkowych świateł kobieta odpowie przed sądem.

W miniony wtorek przed północą policjanci z ostrowieckiej komendy podczas patrolu miasta na ul. Żabiej zatrzymali Volkswagena do kontroli drogowej. Samochód zwrócił uwagę funkcjonariuszy, gdyż przemieszczał się nocą bez włączonych świateł. W trakcie kontroli stróże prawa od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierującej 42-latki. Badanie alkomatem wykazało, że kierowała samochodem mając go półtora promila w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 42-latka odpowie również za wykroczenie prowadzenia pojazdu bez wymaganych świateł.  

Piłeś, nie jedź!” – to hasło towarzyszy wielu akcjom mającym na celu uświadamianie społeczeństwa, że prowadzenie pojazdu na „podwójnym gazie” może doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują, aby reagować na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy nie tylko o bezpieczeństwo własne, ale i innych. Każde zgłoszenie takiej sytuacji może uratować komuś życie.

Polecamy również