POTRÓJNY SUKCES SZKÓŁ KONARSKIEGO

konarski budynek

Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego okazały się najlepsze we wszystkich egzaminach zewnętrznych. Zarówno w egzaminie ósmoklasisty, egzaminie gimnazjalnym jak i egzaminie maturalnym osiągnęły najlepszy wynik w mieście i powiecie oraz uplasowały się w ścisłej wojewódzkiej czołówce.

W przypadku szkoły podstawowej i gimnazjum do takich sukcesów zdążyliśmy się już przyzwyczaić, bo od lat sławią Ostrowiec i osiągają imponujące wyniki dające im również miejsce wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce. Matura w Konarskim pisana była natomiast po raz pierwszy i jak się okazało licealiści także świetnie sobie z nią poradzili.

– Takie wyniki to ogromny sukces i powód do radości. Nasze szkoły od początku istnienia konsekwentnie dbają o wysoki poziom nauczania, dobre wychowanie oraz ciągłość i spójność edukacyjną. Cieszy nas bardzo, że wypracowana przez lata koncepcja kształcenia przynosi efekty. Na taki sukces składa się wiele czynników – zajęcia w mniejszych grupach, zwiększony wymiar godzin, indywidualizacja nauczania, dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych, ale przede wszystkim ciężka praca i zaangażowanie samych uczniów i ich nauczycieli. Jestem dumna ze wszystkich ich osiągnięć i przekonana, że wiedza i wartości, z którymi wychodzą z naszych szkół zaprocentują na kolejnych etapach edukacji – mówi Kinga Wnuk, dyrektor Szkół Konarskiego.I dodaje – udało nam się również udowodnić, że w liceum przy dobrze zorganizowanym procesie edukacyjnym nie trzeba chodzić na korepetycje, by osiągnąć sukces na maturze. Nasi absolwenci z najwyższymi wynikami są tego najlepszym przykładem. Dla mnie osobiście to największa radość i satysfakcja.

Uczniom i kadrze Szkół Konarskiego serdecznie gratulujemy. Chapeau bas!

Polecamy również