Mieszkańcy już nie mogą doczekać się otwarcia Ostrowieckiego Browaru Kultury

DSC02641

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego już nie mogą doczekać się otwarcia Ostrowieckiego Browaru Kultury. Dzisiaj kolejna grupa ostrowczan odwiedziła OBK. Nie brakowało nauczycieli i osób związanych z życiem kulturalnym miasta. Oficjalne otwarcie tej wspaniałej placówki kulturalnej odbędzie się za miesiąc- 15 września.DSC02639DSC02645DSC02647DSC02653DSC02646DSC02642DSC02649DSC02643DSC02638DSC02652DSC02648

– Od pewnego czasu mamy możliwość zaprezentowania naszym mieszkańcom wnętrz Ostrowieckiego Browaru Kultury, a zainteresowanie jest ogromne – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Zgłaszają się do nas pojedyncze osoby jak również grupy zorganizowane. Są to osoby aktywne społecznie, zainteresowane życiem miasta. Ostrowiecki Browar Kultury to wizytówka Ostrowca i trzeba robić wszystko, żeby ta placówka tętniła życiem. Mamy piękny obiekt rekreacyjny, bo przecież otwarte baseny na „Rawszczyźnie” to najpiękniejszy tego typu obiekt w tej części Polski. Teraz dojdzie wspaniała placówka kulturalna, w której organizowane będą rożne wydarzenia przez cały rok. To wszystko dla naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że za kilka lat znany artysta powie, że pierwsze kroki stawiał w Ostrowieckim Browarze Kultury.

W Ostrowieckim Browarze Kultury będą się mieścić: Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych i Miejska Biblioteka Publiczna.

Jako pierwsze swoje podwoje otworzy Miejskie Centrum Kultury.  Przypadający na 13 –  15 września weekend zapowiada się wyjątkowo ciekawie, gdyż program otwarcia OBK jest bardzo bogaty. Jedno jest pewne, obok licznych atrakcji dużym wydarzeniem muzycznym będzie koncert Krzysztofa Zalewskiego, ale także Czerwonych Gitar. Zalewski to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków w Polsce. Natomiast Czerwone Gitary mają od lat ugruntowaną pozycję.  Oba koncerty odbędą się na dziedzińcu dawnego Browaru. Na kolejne weekendy września swoją specjalną ofertę przygotowały Biuro Wystaw Artystycznych i Miejska Biblioteka Publiczna.

Koniec sierpnia i początek września zapowiada się niezwykle ciekawie w naszym mieście. Mieszkańcy będą mieli do wyboru szereg wydarzeń zarówno kulturalnych jak i sportowych. Jednakże najważniejszym eventem, na który zapraszam serdecznie zarówno ostrowczan, jak i mieszkańców regionu jest otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury. To ważny moment w naszej wspólnej historii, dlatego przygotowując ofertę na to wydarzenie wsłuchiwaliśmy się w głos różnych pokoleń ostrowczan. Stąd zarówno koncert “Czerwonych Gitar”, jak i niekwestionowanej obecnie gwiazdy polskiej sceny muzycznej Krzysztofa Zalewskiego. Wierzę, że będzie to dobry start dla tego wyjątkowego centrum kultury – dodaje prezydent Jarosław Górczyński.

Polecamy również