Ogólnopolski Tydzień Kariery w LO Nr II Dobiegł Końca

W ostatnim dniu Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery gościliśmy w LO Nr II doktora Pawła Helona – pracownika Instytutu Zdrowia Filii w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – otk otk2 otk3oraz studentów kierunku kosmetologia. Pan doktor, w wykładzie przygotowanym dla uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznym, w dość niekonwencjonalny sposób opowiadał czym są, jak działają i dlaczego szkodzą zdrowiu sterydy anaboliczne. Natomiast, studenci kosmetologii zaproponowali moc zabiegów pielęgnująco-upiększających. Tym samym, na koniec tego ciekawego tygodnia uczniowie mogli zadbać
o zdrowie i urodę.

Liceum Ogólnokształcące Nr II organizowało – we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy – Ogólnopolski Tydzień Kariery po raz pierwszy. Był to tydzień bardzo ciekawy, przepełniony wieloma warsztatami odbywającymi się zarówno w szkole jak i Powiatowym Urzędzie Pracy oraz Ostrowieckim Browarze Kultury. Młodzież miała wspaniałą możliwość spotkać ludzi, którzy, zgodnie z hasłem tegorocznego OTK, są pasjonatami, profesjonalistami i mają w sobie powołanie. Dla mnie jako nauczyciela i, jednocześnie, dyrektora nie ma większej nagrody od iskierki ciekawości w oczach moich uczniów. Ten bardzo intensywny tydzień pokazał nam wszystkim, że najciekawsze jest to, co nieznane. Myślę, że najlepszym podsumowaniem kończących się warsztatów i spotkań będę słowa Benjamina Franklina: Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” mówi Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr II, dr Małgorzata Górecka-Smolińska.

Koordynatorami Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w LO Nr II byli Katarzyna Foryś – psycholog, Małgorzata Stolarczyk – pedagog, Piotr Pobiega – wicedyrektor szkoły i Małgorzata Górecka-Smolińska – dyrektor szkoły. Koordynatorzy chcieliby złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w realizację warsztatów i prelekcji. Dziękujemy także patronom medialnym: portalowi OstrowiecNews, Gazecie Ostrowieckiej i Echu Dnia. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będziemy mogli liczyć na współpracę przy kolejnych wydarzeniach.

Tekst i foto. LO. nr II

Polecamy również