Mamy awans siatkarek

Siatkarki z ostrowieckiej SMS zagrają w II lidze. Drużyna otrzymała rekomendację Zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej. Jest to historyczny sukces uczennic i trenerów szkoły uczestniczących w programie Ministerstwa Sportu i PZPS pn. Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S).sms-siatka-710x434

sms-siatkarki-710x434

awans2-1-scaled
Na posiedzeniu w dn. 21 maja 2020 r. Zarząd ŚZPS  podjął uchwałę w sprawie udziału w rozgrywkach szczebla centralnego (II liga kobiet) w sezonie 2020/2021, rekomendując drużynę SMS Ostrowiec Św.
– Awans do II ligi jest wynikiem ciężkiej pracy całego zespołu, ale też wsparcia finansowego naszego organu prowadzącego, jakim jest Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. Dzięki przychylności Pani starosty Marzeny Dębniak i całego Zarządu mogliśmy wystartować w rozgrywkach III ligi i tym samym ubiegać się o możliwość rywalizacji na wyższym szczeblu rozgrywkowym – powiedziała dyrektor szkoły Anna Trojanowska.
Fakt, iż drużyna w ostatnich czterech sezonach wygrywała rywalizację w rozgrywkach III ligi, potwierdza słuszność działań podejmowanych przez dyrekcję szkoły, sztab szkoleniowy i organ prowadzący. System szkolenia oparty na projekcie S.O.S. od VI klasy szkoły podstawowej (wcześniej gimnazjum) aż do klasy maturalnej daje wymierne efekty w postaci  wyników sportowych, co przekłada się na promocję miasta i powiatu na arenie krajowej.
– System szkolenia siatkarskiego dla dziewcząt w naszej szkole oparty jest na pracy pięciu trenerów, którzy prowadzą zajęcia z przeszło 80 adeptkami siatkówki  – wyjaśnia wicedyrektor ds. sportu Rafał Dytkowski, jednocześnie od trzech lat trener drużyny występującej w III lidze. – Kluczem do naszego sukcesu jest niewątpliwie stworzenie teamu, który ma jasno wytyczone cele i potrafi je realizować dzięki wzajemnemu wsparciu i ciężkiej pracy.
Odnoszone przez zawodniczki SMS Ostrowiec sukcesy sprawiają, ze szkoła jest coraz lepiej postrzegana w środowisku lokalnym, ale także coraz mocniej zaznacza swoją obecność na siatkarskiej mapie Polski. SMS Ostrowiec w rozgrywkach III Świętokrzyskiej Ligi Kobiet reprezentowały : MAJA SOBUSIAK, WERONIKA KWIATKOWSKA, JULIA PIOTROWSKA, JULIA KOLASA, OLIWIA BŁASZCZYK, NATALIA NOWAK, KATARZYNA GAŁCZYŃSKA, KAJA KLEPACZ, MAJA MAZUR, NINA DOROZ, ZUZANNA STACHURA, EMILIA PIOTROWSKA, MARTYNA KMUK, DARIA CHOMICZ, WIKTORIA ZIELIŃSKA, KORNELIA JAKUS, KATARZYNA KOSTUCHA, WIKTORIA RDZANEK, ANFISA AKULICH, MAJA GROMCZYK. Trenerzy zespołu: Rafał Dytkowski i Piotr Brodawka.

Polecamy również