Setna rocznica Cudu nad Wisłą (zdjęcia)

Z okazji setnej rocznicy Cudu nad Wisłą została odprawiona uroczysta msza święta w intencji ojczyzny w kolegiacie pod wezwaniem Św Michała. Następnie zgromadzeni przeszli na Cmentarz Parafialny przy ulicy Denkowskiej. Przy pomniku poległych w walce za nasz kraj uczniów gimnazjum im. Joachima Chreptowicza zostały wygłoszone przemówienia oraz zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. W uroczystościach uczestniczyły władze miasta i powiatu, radni miejscy i powiatowi, delegacje kombatantów, organizacji społecznych oraz ostrowieckich szkół.

– To dzięki doskonałej strategii oraz waleczności naszych przodków zawdzięczamy zwycięstwo podczas Bitwy Warszawskiej, a także to, że udało się zatrzymać agresję bolszewicką- mówi wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Dominik Smoliński. – Bitwa Warszawska była wielkim zwycięstwem Polskiego Wojska i była to jedna z najważniejszych bitew w dziejach ludzkości. To był wielki przełom podczas wojny Polsko- Rosyjskiej. Teraz możemy oddać cześć i szacunek strategom oraz poległym w tej bitwie. Pamiętajmy o tym żyjąc w dzisiejszym świecie. Tolerancja i poszanowanie demokracji powinny być obecnie naszą wizytówką. Wizytówką nas Polaków. Dbajmy o jak najlepsze wychowanie młodego pokolenia, tak, aby w przyszłościc1 c2 c3 c4 c5 c6 c7 c8 c9 c10 c11 c12 c13 c14 c15 c16 c17 c18 c19 c20 c21 c22 c23 c24 c25 c26 młodzi ludzie podejmowali słuszne decyzje.

Poseł Andrzej Kryj podkreślił, że podczas Bitwy Warszawskiej w obronę ojczyzny zaangażowani byli wszyscy Polacy, bez względu na poglądy polityczne.

Polecamy również