BAL POSTACI Z BAJEK

czolo

Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada – wszyscy tego dnia przyszli do przedszkola przebrani w piękne, bajkowe stroje. W grupach można było spotkać księżniczki, wróżki, wilki, spidermany, tygryski. Pojawili się również strażacy oraz kilku batmanów. Przedszkolaki podczas balu nie tylko bawiły się w rytm muzyki, ale również pokonywały bajkową drogę usłaną konkursami i zadaniami. Dzieci w świat bajek przenieśli „Rycerz i królewna” oraz „Wróżka”.

Dzieci z grup młodszych układały obrazki z części, dopasowywały atrybuty z bajek do odpowiednich postaci, wspaniale bawiły się z chustą animacyjna oraz oddzielały zia1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 19 20rna grochu i fasoli. Dzieci z grup starszych przeniosły się w podróż do „Zaczarowanej krainy Baśni” przy zabawie z chustą animacyjną. Zamieniały” się w wybrane bajkowe postacie przy dźwiękach muzyki. Rozwijały swą szybkość i refleks przy zabawie „Zatrute jabłko”. Pomagały Kopciuszkowi w oddzieleniu fasoli od grochu. Odbyła się również prezentacja strojów, mały pokaz mody.

Tego dnia każdy mógł poczuć się wyjątkowo, a w przedszkolu było jak w krainie baśni i bajek. Zabawa i taniec sprawiły, że ten bajkowy dzień pozostanie na długo w naszej pamięci. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.

Tekst i foto PP nr 7

Polecamy również