„Talenty Świętokrzyskie 2020” – sukces uczennicy LO Nr II Kingi Majcher

Kinga Majcher

Miło nam poinformować, że uczennica Liceum Chreptowicza Kinga Majcher została nagrodzona w tegorocznej edycji Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów „Talenty Świętokrzyskie”. Kinga – jako jedyna uczennica powiatu ostrowieckiego – znalazła się w gronie 22 osób, które otrzymały tytuł „Talentu Świętokrzyskiego” za osiągnięcia edukacyjne, naukowe i artystyczne. Nagroda jest przyznawana przez samorząd województwa wybitnie uzdolnionym uczniom i studentom z terenu województwa świętokrzyskiego od 2000 roku.

Kinga Majcher jest uczennicą klasy 2B3 o profilu matematyczno-fizycznym. W roku szkolnym 2019/2020 została finalistką XLVI Olimpiady Geograficznej. Olimpiada ta składa się z trzech etapów: pierwszym z nich jest napisanie pracy na jeden z dostępnych tematów; drugi składa się z części pisemnej – rozwiązania trzech zestawów zadań oraz części ustnej, w której należy przygotować pięciominutową wypowiedź na wylosowany temat. Trzeci etap również składa się z części ustnej oraz pisemnej, jednakże w tym roku nie mógł się on odbyć z powodu pandemii koronawirusa.

Jako finalistka Olimpiady Geograficznej Kinga jest zwolniona z egzaminu maturalnego z geografii z maksymalnym wynikiem punktowym oraz ma zagwarantowany wstęp na niektóre kierunki studiów.

Kinga to młoda pasjonatka nauk ścisłych. Poza geografią wykazuje nieprzeciętne zdolności matematyczne, dzięki którym zdobyła wyróżnienia w konkursach matematycznych takich jak: Kangur, Mat, czy Alfik.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tekst i foto LO nr II

Polecamy również