OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU NR 7.

czolo2

1 2 3 5 7 8 9 10 11 12 15 16 18 20 21 olpida pp 7Umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie jest obecnie atutem, ale staje się wręcz koniecznością. Doskonale o tym wiedzą dzieci, które uczestniczyły w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla przedszkolaków zorganizowanej w Przedszkolu nr 7. Głównym celem konkursu było budzenie pozytywnej postawy wobec nauki języka angielskiego oraz praktyczna umiejętność wykorzystania swojej wiedzy.

Dzieci wzięły udział w następujących konkurencjach: ,,All about me”. W tej konkurencji przedszkolaki miały za zadanie przedstawić się, podać swój wiek oraz imiona swoich rodziców praz rodzeństwa. Był to wstęp do następnych zadań. Przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością nazw zabawek w języku angielskim podczas uzupełniania karty pracy ,,My favourite toys”. ,,Pet or not?”. Tym razem dzieci musiały udowodnić, że nie tylko znają nazwy zwierząt, ale potrafią je nazwać w języku angielskim. ,,Colours and numbers”- to zadanie polegało na pokolorowaniu odpowiedniego koła na podany po angielsku kolor.

Podczas wspólnej zabawy przy piosence ,,The Pinocchio” przedszkolaki wykazały się znajomością nazw części ciała oraz prostych poleceń. Konkurs zakończyła zabawa z wyjątkowym kołem fortuny, które podsumowało wiedzę dzieci.

Konkurs uświetnił występ dzieci z oddziału ,,Żabek” w wykonaniu tańca ,,Specknerin”.

Wszystkie przedszkolaki były świetnie przygotowane do konkursu wykazując się wiedzą i wysokimi umiejętnościami praktycznymi, dlatego jury przyznało pierwsze miejsce dla wszystkich uczestników.

Polecamy również