FRANKOFILE w PSP 1

FRANKOFILE w PSP 1

20 marca 2023 roku „Frankofile” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 tzn. uczniowie uczący się języka francuskiego przyłączyli się do celebrowania Międzynarodowego Święta Frankofonii wraz z ich starszymi kolegami i koleżankami z LO Nr I im. St. Staszica. Cały miesiąc marzec poświęcony jest kulturze krajów frankofońskich i językowi francuskiemu, a właśnie 20 marca jest

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

zdj7dniem kulminacyjnym, upamiętniającym powstanie Międzynarodowej Organizacji Frankofonii. Wydarzenie, które odbywało się pod Patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego i Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, miało na celu umożliwienie zaprezentowania „młodych talentów” z różnych dziedzin (literatury, muzyki, tańca, historii).

Iga Pasterczyk z klasy 8a, wystylizowana na 100% Francuzkę, zaprezentowała publiczności układ gimnastyczny do piosenki francuskiej piosenkarki Zaz. Antonina Padoł wraz z Klaudią Nowakowską z klasy 8d, zainspirowane historią Francji, wcieliły się w postać dziennikarza oraz legendarnej Marianny, symbolu wolności i bardzo profesjonalnie przeprowadziły wywiad „z przymrużeniem oka”. Aleksandra Soja i Natalia Wąsik miały możliwość przeniesienia się w tym samym czasie na paryski plac artystów zwany Place du Tertre po to, aby dać ponieść się wyobraźni i wykonać pracę inspirowaną portretem Mona Lisy.

Polecamy również