Ostrowiecka drogówka na motocyklach

Na drogach powiatu ostrowieckiego z dnia na dzień przybywa miłośników mechanicznych jednośladów. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy rozpoczęli patrolowanie tras właśnie na motocyklach. Dla wielu funkcjonariuszy służba na motocyklu to połączenie pasji z pracą.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy rozpoczęli służby na motocyklach. Dla większości z nich to połączenie pracy i pasji polegającej na zamiłowaniu do mechanicznych jednośladów. Należy zaznaczyć, że policjanci pracujący na takich maszynach muszą wyróżniać się umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza te, których wymaga się od innych osób. Przede wszystkim cechuje ich niezwykła podzielność uwagi, a sprawność w poruszaniu się motocyklem nie stanowi dla nich żadnego problemu. Mundurowi na jednośladach są bardziej mobilni, dzięki czemu zdecydowanie szybciej i sprawniej mogą się przemieszczać w miejsce np. wypadku czy kolizji.

Funkcjonariusze na motocyklach będą pilnować bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, kontrolując kierowców tak samo, jak robią to policjanci w samochodach.

W trakcie prowadzonych kontroli drogowych będą przypominać miłośnikom jednośladów o rzeczach, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę na początku sezonu. Bowiem sam asfalt może być jeszcze brudny z zalegającym po zimie piaskiem. Warto pamiętać, że niska temperatura rano oznacza również gorzej rozgrzewające się opony i mniejszą przyczepność.

Funkcjonariusze apelują też o to, aby motocykliści pamiętali o zasadach bezpiecznej jazdy. Natomiast do kierowców samochodów, aby Ci patrzyli w lusterka i zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, którzy coraz liczniej pojawiają się na drogach.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec świętokrzyski

Polecamy również