Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie

Od początku roku szkolnego policjanci z ostrowieckiej komendy spotkają się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami klas szkół podstawowych. Spotkania organizowane są w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa. W ostatnich dniach policjanci odwiedzili dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie oraz Publicznym Przedszkolu nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas spotkań mundurowi omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci przypomnieli m. in. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Zwracali także uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku oraz jak powinno się bezpiecznie podróżować samochodem jako pasażer.

Istotnym punktem spotkań była też rozmowa na temat zasad zachowania wobec osób obcych. Zależy nam na tym, aby dzieci pamiętały, że nie należy rozmawiać z osobami obcymi, nie należy udzielać im informacji np. na temat miejsca zamieszkania, a także nie należy brać żadnych przedmiotów od nieznajomych. Maluchy często są bardzo ufne i nie potrafią rozpoznać zagrożenia w niebezpiecznych nieznajomych, którzy mogą przybrać pozę miłej osoby.

Oprócz rozmowy z funkcjonariuszami podopieczni przedszkola mogli wziąć udział w praktycznej nauce związanej z podstawowymi i najważniejszymi przepisami ruchu drogowego. Dla dzieci była to cenna lekcja oraz wspaniała zabawa. Policjantki przywiozły bowiem ze sobą mobilne miasteczko ruchu drogowego, dzięki czemu wychowankowie mogli uczyć się przepisów podczas dobrej zabawy.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

 

Polecamy również