Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Broniewskim

W myśl stwierdzenia „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” w III LO im. W. Broniewskiego z okazji października – międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych ogłoszono kilka ciekawych propozycji na celebrowanie tego czasu. 

    Środa 25.10 była dniem wspólnego czytania, który zgromadził grupę uczniów rekomendujących wybrane przez siebie książki. Młodzież miała okazję opowiedzieć o swoich upodobaniach literackich, podzielić się wrażeniami, poglądami oraz przekonać się czy innych do pewnych pozycji książkowych, stylów pisania itp.

   Dekoracje i komunikaty w szkole zachęcają uczniów również do udziału w innych akcjach takich jak np. Książflix – prezentacja książek polecanych przez młodzież, tworzenie ekspozycji okładek i opisów/recenzji. Inna formą działań jest bookcrossing, czyli uwalnianie książek, przekazywanie ich dalej po przeczytaniu, dawanie im drugiego życia. Poza tym biblioteka szkolna zachęca do korzystania ze skarbów z bibliotek cyfrowych, polecamy adresy, gdzie można czytać darmowo, online.

   Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu propagowanie czytelnictwa, dążenia do rozwijania myślenia i osobowości oraz umiejętności wyrażania siebie.
2 3 5

Polecamy również