Ważny jest każdy mieszkaniec

Niewielka ilość osób uczestniczyła w zebraniu rady osiedla „ Hutnicze” które odbyło się dzisiaj w świetlicy KSZO. W spotkaniu wzięli udział : prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, radni miejscy i powiatowi , policja oraz przedstawiciele spółek miejskich. Spotkaniu przewodniczyła pani Danuta Skocka.
Niska frekwencja nie została niezauważona
– My podchodzimy bardzo poważnie, bo proszę spojrzeć na zaproszonych gości jest ich więcej niż mieszkańców osiedla, ale ważna jest każda osoba, każdy mieszkaniec- mówił prezydent Jarosław Górczyński.– Moim priorytetem jest rozwój miasta, będziemy dawać ulgi ale tylko tym którzy coś wytwarzają, czyli firmom produkcyjnym i w ten sposób wzrośnie zatrudnienie. Będzie po prostu praca. Miasto wspiera, dofinansowuje i chce wspierać mieszkańców by mogli podłączać się do Miejskiej Energetyki Cieplnej żeby pozbyć się niebezpiecznych term gazowych, dlatego obecny jest pan prezes Dariusz Wojtas który wszystkie problematyczne tematy Państwu wyjaśni. Jak Państwo słusznie zauważyliście miasto zmienia się na lepsze. Jest więcej zieleni, przywróciliśmy część linii transportu miejskiego, inwestujemy w grunty.
Mieszkańcy pytali pana prezydenta o infrastrukturę miasta : Aleję 3 Maja, Ulicę Bałtowską ,Ulicę Sandomierską .

-Na przebudowę została wydana już decyzja środowiskowa, realizacja tej inwestycji przewidziana jest na lata 2016-2017 a koszt to około 15 milionów złotych, z czego 85 procent dofinansowanych będzie z funduszu Unii Europejskiej- mówił pan prezydent.

-W ramach projektu przewidziane jest wyburzenie mostu na rzece Kamiennej przy Alei 3 Maja, wiadomo już że wiąże się to z utrudnieniami w ruchu drogowym-dodaje prezydent Jarosław Górczyński.
Podczas zebrania pan prezydent osobiście zapraszał panie rozdając zaproszenia z okazji Dnia Kobiet na koncert zespołu „Pectus „ który odbędzie się 6 marca o godzinie 18.00 w hali widowiskowo sportowej KSZO – wstęp oczywiście wolny. Na zebraniu złożone zostały między innymi wnioski na temat :
-progów zwalniających przy Ulicy Traugutta
-remont drogi przy blokach nr,20 i 16 na Ulicy Traugutta
– naprawę nawierzchni chodnika na Ulicy Sandomierskiej

M.Mro hutnbicze 6ro hutnicze2ro hutnicze3ro hutnicze4ro hutnicze5ro hutnicze7ro hutnicze8ro hutnicze9ro hutnicze11ro hutnicze12ro hutnicze13

Polecamy również