Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?

Opóźnienia w spłatach, czy w ogóle brak zapłaty to prawdziwa zmora dla szczególnie mniejszych, polskich przedsiębiorców. Niepłacone w terminie faktury mogą doprowadzić nawet nie tylko do utraty płynności finansowej, ale do prawdziwej katastrofy.

Czy warto egzekwować długi na własną rękę ?

Nieuczciwi kontrahenci przesuwają terminy w nieskończoność, obiecują, a środków na koncie jak nie było tak nie ma. Prawie każdy, kto prowadzi działalność gospodarcza doświadczył takiej sytuacji. Jeżeli ktoś notorycznie nie spłaca swoich należności, a wysłanie wezwania do zapłaty nie skutkuje najlepiej pomyśleć o profesjonalnej windykacji. Jest dużo skuteczniejsza, szybsza i wykorzystuje wszelkie narzędzia prawne do skierowania sprawy do sądu włącznie. Jednym z jej rodzajów jest windykacja terenowa, która pozwala na ustalenie wielu faktów dotyczących płatnika, a najczęściej przez niego ukrywanych.

Komu najlepiej powierzyć windykację ?

Windykację terenową, a także wszelkie inne metody wyegzekwowania zapłaty najlepiej powierzyć profejsonalnej firmie zatrudniającej doświadczonych prawników takiej ja
fluence.com.pl. Niektórzy zupełnie niesłusznie kojarzą firmę windykacyjną z gromadą potężnie zbudowanych mężczyzn, nękaniem i straszeniem dłużnika. Rzeczywiście, dawniej
tego typu firmy działały i być może działają do tej pory. Jest to nie tylko mało skuteczne ale przede wszystkim niezgodne z prawem. Fluence.com.pl przeprowadza cały proces planowo – ustala stan faktyczne, negocjuje sposób i czas zapłaty z dłużnikiem, a w razie niepowodzenia kieruje sprawę do sądu. Przy windykacji należności obowiązuje zasada im szybciej tym lepiej. Przeterminowane miesiącami lub latami należności mogą okazać się bardzo trudne do odzyskania lub wręcz niemożliwe. Dlatego nie należy wierzyć dłużnikom, że „za tydzień” czy „jak wpłyną moje należności” ureguluje dług lub fakturę. Windykowanie stosunkowo nowych należności łączy się również z mniejszymi dla wierzyciela kosztami.

Czym zajmuje się windykacja terenowa ?

Pracownik zajmujący się windykacją terenową może dokonać różnych czynności. Przede wszystkim ustalić miejsce pobytu lub wykonywania działalności gospodarczej przez dłużnika. Może też oszacować z grubsza jego stan posiadania, sprawdzić, czy firma istnieje i czy działa. Od razu, na miejscu może przystąpić do negocjacji z dłużnikiem co okazuje się o wiele bardziej skuteczne niż wysyłanie pism i wezwań. Po ustaleniu harmonogramu spłat może również odbierać osobiście płatność w ratach.

Polecamy również