Dzieci były wzruszone

Dzisiaj w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu obchodzony był ”Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie”. Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne oraz taneczne.

Dzięki sponsorom rozdawane były ciastka i inne słodycze. Dzieci, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych okazywały ogromną radość. Ich rodzice nie kryli wzruszenia.
– Mamy szereg problemów, z którymi się borykamy, ale jakoś musimy sobie dawać rade – mówi dyrektor Zespołu Szkól Specjalnych Elżbieta Rutecka. – Przede wszystkim potrzebny jest porządny remont placówki. Trzeba pamiętać o tym, że tu uczą się dzieci, które naprawdę potrzebują pomocy i fachowej opieki. Jest wielu ludzi o wielkim sercu, którzy nam pomagają i za to im serdecznie dziękuje.

Rodzice nie kryli łez wzruszenia.
– Każde dziecko bardzo się kocha, ale dzieci niepełnosprawne potrzebują tej miłości setki razy więcej niż dzieci zdrowe – mówi mama jednego z uczniów. – Tylko my rodzice dzieci niepełnosprawnych wiemy ile pracy kosztuje nas wychowanie naszych chorych pociech.
Podczas uroczystości pokazy zaprezentowała drużyna „Strzelec” z Ostrowca co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. DSC00760DSC00771DSC00762DSC00782

Polecamy również