Trzynastu „wnuczków”

Policjanci w dalszym ciągu przestrzegają przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Tylko dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim oszuści 13 – krotnie próbowali oszukać w ten sposób starsze, najczęściej mieszkające samotnie osoby. W jednym z przypadków udało im się wyłudzić 5 000 złotych od 84 – letniej kobiety.
Dzisiaj w godzinach południowych dyżurny ostrowieckiej komendy policji otrzymał 13 zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą ,,na wnuczka”. Za każdym razem oszuści dzwonili do osób starszych, najczęściej samotnie zamieszkujących. W jednym z tych przypadków oszustom udało się wyłudzić pieniądze w kwocie 5 000 złotych od 84  – letniej kobiety. Do nestorki zadzwoniła osoba, podająca się za jej dobrego znajomego i powiedziała, że potrzebuje pieniędzy, gdyż uczestniczyła w wypadku drogowym. Kobieta uwierzyła oszustom i wydała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności. W pozostałych przypadkach potencjalne ofiary słyszały o przestępstwach popełnianych tą metodą i nie dały się oszukać.
Świętokrzyscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Najczęściej jest to kontakt telefoniczny, gdzie rozmówca podaje się za członka lub znajomego rodziny, chcąc w ten sposób wyłudzić pieniądze. Oszuści modyfikują swoją historię w taki sposób, aby była ona jak najbardziej wiarygodna, a zarazem skuteczna.
Apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do nas, bądź telefonują podając się za członków rodziny lub znajomych. Bądźmy czujni i podejrzliwi wobec nieznajomych oraz nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji na swój temat i na temat swoich oszczędności. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję, osobiście bądź telefonicznie pod numerem telefonu 997 lub 112.

Polecamy również