Piękny gest dla Oliwii

Na stadionie leśnym w Ćmielowie Fundacja „Cornelia” Wioletty Rogali – Mazur zorganizowała trzecią już akcję charytatywną „Gramy dla Oliwii”, 12 – latki z Ćmielowa, która cierpi na rzadką chorobę neurologiczną, zespół Strumpell – Lorain.

OILIWA 1oliwa 2oliwa 3W pierwszej odsłonie, wzbogaconej występem Pereł Ryszarda Góry, odbyła się licytacja atrakcyjnych gadżetów, wśród których znalazło się m. in. „ostatnie” pióro Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i koszulka z autografami polskich siatkarzy przekazane przez posła Zbigniewa Pacelta, porcelanowe filiżanki z Kancelarii Premiera przekazane przez posła Artur Gieradę, akwarela „Wenecja” od wiceministra gospodarki Arkadiusz Bąka, obraz od marszałków województwa Adama Jarubasa i Jana Maćkowiaka, koszulka z autografem od posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Wenty, rzeźby, rękodzieła, figurka „Dudek” od Adama Spały. Licytacja, którą brawurowo prowadził prezes „Forum Młodego Ostrowca” Paweł Celebański, przyniosła prawie 11 tysięcy zł.
W drugiej części odbył się I Mecz Piłki Nożnej Kobiet (35 plus). Na murawie ćmielowskiego stadionu stanęły naprzeciw siebie drużyny gospodyń oraz gości ze Starachowic. Po emocjonującej walce i czterech bramkach, mecz zakończył się remisem 2:2. Czek o wartości 1 000 zł wraz
z pucharem, wręczony przez patronów honorowych, posła Z. Pacelta, burmistrza Ćmielowa Jan Kuśmierza i Paweł Celebańskiego panie przekazały Oliwce. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otworzyli swe serca, dzieląc się jego okruchem z Oliwką, wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przebiegu akcji, w sposób szczególny radnej miejskiej Katarzynie Nikodem.

Polecamy również