Bilety z Rumunii

O tym jak fascynującym, tajemniczym i niezwykle urzekającym krajem jest Rumunia można się było przekonać podczas wykładu Urszuli i Artura Jedynaków. Prelekcje zorganizował Instytut Kultury i Języków Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu. Prelegenci w niezwykle interesujący sposób pokazali historię, geografię, kulturę Rumunii. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących tego kraju.
– Ja jestem zafascynowany Rumunią, dlatego odwiedzam ten kraj przynajmniej dwa razy do roku – mówi Artur Jedynak. – Kraj, który kojarzył nam się przede wszystkim z reżimem jednego z dyktatorów minionej epoki okazał się perełką turystyczną. Na początku jeździłem tam przede wszystkim po to, żeby pochodzić po Karpatach. Stopniowo udało mi się zwiedzić prawie cały ten kraj. Swoje podróżne dokumentuje przy pomocy zdjęć, ale nie tylko. Zbieram także bilety z rożnych miejsc. Jak na przykład: obiekty sportowe, kina, teatry, muzea, bilety środków komunikacji miejskiej itp. Takich biletów mam kilkaset. Staram się też jak najwięcej zapamiętywać z moich wypraw do Rumunii. Jest to kraj, który urzeka swoim krajobrazem, ale także ludźmi, którzy są niezwykle gościnni i towarzyscy.
Wykład poparty był slajdami i trzeba przyznać, że był bardzo interesujący.
Prelekcje turystyczne organizowane przez pracowników Instytutu Kultury i Języków WSBiP to bardzo dobry pomysł na przybliżenie mieszkańcom Ostrowca tradycji, geografii i historii innych krajów. Instytut Kultur i Języków to międzywydziałowa jednostka WSBiP zajmująca się promocją kultur bliskich i dalekich. Głównym celem Instytutu jest prowadzenie projektów badawczych, publikacja tekstów kulturoznawczych, literaturoznawczych i językoznawczych, organizacja konferencji naukowych oraz konsolidacja środowiska naukowców zajmujących się tą problematyką. Instytut będzie pełnił również funkcję popularyzatorsko-edukacyjną organizując cykliczne prelekcje, wykłady i spotkania z podróżnikami, reporterami, fotoreporterami, obcokrajowcami, ambasadorami i ludźmi nauki, którzy na co dzień zajmują się zagadnieniem wielokulturowości współczesnego świata.
Kolejny wykład „podróżniczy” zostanie zorganizowany w przyszłym miesiącu i będzie dotyczył Mongolii. Serdecznie zapraszamy.rumunia ok1rumunia1rumunia2rumunia3rumunia4rumunia5rumunia6rumuninia10

Polecamy również