Będzie przebudowa dróg w mieście

Dzisiaj na zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego przebywał w Ostrowcu dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski. Tematem rozmów była przebudowa dróg w naszym mieście oraz usprawnienie ruchu komunikacyjnego.
– Dzisiaj rozmawiamy na temat dróg wojewódzkich przebiegających przez nasze miasto. Głównie na temat ciągu dróg Aleja 3- Maja, z mostem na rzecze Kamiennej, rondem przy ulicy Słowackiego – Okólnej, rondem przy ulicy Denkowskie i pełnym węźle przy ulicy Radwana do ulicy Bałtowskiej – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Inwestycja ta usprawni zdecydowanie ruch komunikacyjny w naszym mieście.
– Na przebudowę ciągu komunikacyjnego została wydana już decyzja środowiskowa i teraz projektant ma pół roku na przygotowanie odpowiednich dokumentów mówi dyrektor Damian Urbanowski. – Realizacja tej inwestycji przewidziana jest na lata 2016-2017. Koszt to około 15 milionów złotych, z czego 85 procent zostanie sfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Przebudowa dotyczy prawie dwóch kilometrów dróg.
Wiadomo już, że w związku z planowanymi inwestycjami wystąpią spore utrudnienia w ruchu drogowym.
– W ramach realizowanego projektu przewidziane jest wyburzenie mostu na rzece Kamiennej przy Alei 3- maja- dodaje prezydent Jarosław Górczyński. – Wspólnie zastanawiamy się co zrobić, żeby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze.
Prawdopodobnie po realizacji tej inwestycji ulica Wardyńskiego będzie ulicą dwukierunkową. Zostanie także wzmocniona skarpa przy kościele Św. Michała.DSC05582DSC05584DSC05579DSC05576

Polecamy również