Dopalacze w sklepie

Wczoraj ostrowieccy kryminalni po raz kolejny zabezpieczyli tzw. dopalacze. W jednym ze sklepów w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonariusze ujawnili 143 saszetki z różnymi specyfikami. Teraz substancje te zostaną poddane szczegółowym badaniom. Za posiadanie środków odurzających ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności.  

W minioną sobotę tuż przed godziną 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Konopnickiej  doszło do zdarzenia drogowego. Wtedy to 29 -letni kierujący osobowym Audi jadąc z 27 -letnim kolegą stracił panowanie na swoim autem, uderzył w murek ogrodzenia, a następnie najechał na zaparkowany samochód marki Volkswagen Polo, który ostatecznie zatrzymał się na osobowej skodzie.

We wskazany rejon od razu zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy.  Mundurowi w trakcie podjętych czynności u 27 –letniego pasażera pojazdu znaleźli woreczek foliowy z tzw. dopalaczem. Kolejnego dnia kryminalni ustalili, że  mężczyzna prawdopodobnie substancję tę zakupił w jednym ze sklepów mieszczącym się na terenie miasta. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze złożyli wizytę w tej placówce handlowej. W trakcie przeszukania zabezpieczyli 143 saszetki z dopalaczami. Teraz substancje te zostaną poddane szczegółowym badaniom.

Za posiadanie narkotyków ustawodawcą przewidział kare do 3 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również