Ekologiczny piknik

Na terenie ogrodu Przedszkola Publicznego Nr 12 w Ostrowcu Sw. odbył się po raz kolejny Rodzinny Piknik Ekologiczny pod hasłem „Dorośli i dzieci segregują śmieci”. Celem imprezy było podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i rodziców naszego przedszkola oraz mieszkańców piknike1piknike2piknike4piknike5piknmike3piknike7
Os. Słoneczne., wykształcenie nawyków selektywnego zbierania poszczególnych rodzajów odpadów oraz integracja środowiska lokalnego poprzez działania ekologiczne. Już od samego rana w ogrodzie przedszkolnym pojawiła się „Mała wioska ekologiczna” w postaci kilku namiotów , w których zorganizowano stoiska tematyczne: pokaz udzielania pomocy przedmedycznej zorganizowany przez Ostrowiecką Grupę Ratowniczą, stoisko selektywnej zbiórki surowców wtórnych, stoisko z lokalnymi wyrobami zdrowej żywności oraz stoiska zabaw (malowanie twarzy, bańki mydlane, ozdabianie balonów, origami, kompozycje z nakrętek).

Święto zainaugurowała Pani dyrektor przedszkola Marzena Wójcik. Witając zaproszonych gości podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej przedszkolnej imprezy. Byli nimi: Urząd Miasta w Ostrowcu Sw., cukiernia „Ania” pani Anny Corso.

Oprawę artystyczną uświetnił występ formacji tanecznej „Red Go” z I LO
im. S. Staszica pod opieką M. Żardeckiej i K. Cichosz

Tego dnia przedszkolaki zapraszały do wspólnej zabawy swoich rodziców, dziadków i inne bliskie im osoby. Najwięcej atrakcji uczestnikom pikniku dostarczyły wspólne zabawy, konkurencje prowadzone przez agencję artystyczną PATIGO z Kielc, która uświetniała ten dzień. Podczas wspaniałej, wspólnej zabawy pracownik Wydziału Środowiska Pani Edyta Macias dokonała rozstrzygnięcia wielu konkursów o tematyce ekologicznej , wyłaniając zwycięzców, na których czekały atrakcyjne nagrody. Dzieci z rodzicami dostarczały odpady przez cały rok szkolny,
a piknik był uwieńczeniem ich zaangażowania i starań. Niedoścignionym zwycięzcą podobnie jak w roku ubiegłym okazała się rodzina Daniela S.

Poprzez wspólną zabawę, różnorodne konkurencje uświadamiano wszystkim konieczność segregacji odpadów i odpowiedzialności za stan środowiska.

Po zmaganiach konkursowych do „stołu ze zdrową żywnością” ustawiła się kolejka po pyszną kromkę z wiejskim smalcem i ogórkiem kiszonym, watą cukrową
i kokosanki. Uśmiechnięte dzieciaki, zadowoleni rodzice i wspaniała atmosfera pikniku utwierdziła uczestników w przekonaniu, że najważniejsza jest rodzina i dobra zabawa. Piknik Rodzinny – na stałe został już wpisany w życie przedszkola.

Do zobaczenia za rok – zapewne również będzie wiele atrakcji i doskonałej zabawy!

Polecamy również