Fotopułapki złapią brudasów

dzikie-wysypisko

Tereny i obiekty gminy narażone na dewastację i akty wandalizmu będą monitorowane całodobowo przez cyfrowe urządzenia monitorujące i rejestrujące ruch zwane fotopułapkami, które będą już niedługo montowane w wybranych miejscach i obsługiwane przez Straż Miejską w Ostrowcu.
-Zaletą tych urządzeń jest to, że mogą być umieszczane w dowolnych miejscach, bez konieczności podłączenia zewnętrznego źródła zasilania, co powoduje, że straż miejska może umieścić je nawet na drzewie czy elewacji opuszczonego budynku i w dowolnej chwili zmienić jej położenie i lokalizację- informuje zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka. -Zarejestrowany obraz ukazujący jakikolwiek ruch w polu widzenia kamery zostanie natychmiast przesłany do inspektora dyżurnego straży miejskiej, którego zadaniem będzie natychmiastowe wysłanie najbliższego patrolu celem sprawdzenia, kto i w jakim celu znalazł się w monitorowanym obszarze.
Pierwsze fotopułapki zamontowane zostaną na gminnych terenach narażonych na kradzieże, dewastację i zaśmiecanie, do których dochodzi zwłaszcza w peryferyjnych dzielnicach naszego miasta.

Z informacji uzyskanych od Komendanta straży miejskiej wynika, że pierwsze testy nowych urządzeń będą przeprowadzone na ulicy Wąwozy, która narażona jest na zaśmiecanie i podrzucanie nieczystości oraz ulica Bałtowska, gdzie gmina nabyła tereny inwestycyjne, które z racji rozległego położenia i braku należytego zabezpieczenia są narażone na kradzieże metalowej infrastruktury. Kolejne rozważane miejsca to m.in. rejon miejsca pamięci narodowej w okolicy dworca PKP, narażony na dewastację i akty wandalizmu oraz tereny gminne na ulicy Jarzębinowej, gdzie również nieznani sprawcy podrzucają swoje odpady i nieczystości.

Polecamy również