Muzyczne podziękowanie

Z członkami zespołu działającego przy Osiedlowym Klubie Aktywnego Seniora w piątkowe popołudnie spotkał się prezydent miasta Jarosław Górczyński. W podziękowaniu za udzielane przez prezydenta wparcie członkowie Zespołu przygotowali kameralny koncert, wyjątkowo tym dniu, w związku z nieobecnością akompaniatora, tym razem a capella. Przekazali też miłą informację, że już wkrótce przystąpią do nagrania pierwszej płyty.

Prezydent podziękował za wkład w promocję miasta, pogratulował twórczego zapału oraz pasji.

– Państwa Zespół jest wspaniałym przykładem, że chcieć to móc, a także, że przejście na emeryturę to nie koniec aktywności zawodowej, to dopiero początek nowych wyzwań. To czas, który daje możliwości i to od nas zależy jak one zostaną wykorzystane, a Państwo robicie to pięknie. Zamiast siedzieć na ławce, czy przed telewizorem robicie coś dla siebie i innych. Wspieracie się nawzajem i zachęcacie do działania, rozwijacie swoje twórcze umiejętności, a jednocześnie umilacie czas lokalnej społeczności – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Minione lata pozwoliły na zakorzenienie się Państwa twórczości w świadomości mieszkańców oraz w pejzażu kulturalnym miasta, za co serdecznie dziękuję. Cieszę się, że doceniają go nasi mieszkańcy, którzy mieli okazję słuchać Państwa koncertów podczas Senioraliów, czy imprez plenerowych organizowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zespół działający przy Klubie Aktywnego Seniora powstał w 2013 roku. Muzyczny repertuar to miłe dla ucha utwory nawiązujące do nurtu piosenki biesiadnej.

Polecamy również