Decydujesz- Pomagamy

Decydujesz, pomagamy” – wyślij wniosek i zdobądź grant na realizację swojego pomysłu

Odpowiadając na duże zainteresowanie programem, przedłużamy termin nadsyłania wniosków do III edycji „Decydujesz, pomagamy” do 31 lipca 2017 r. Organizacje pozarządowe, świetlice środowiskowe, grupy nieformalne, a od niedawna również domy kultury i biblioteki mogą przystąpić do programu i zdobyć 5000 zł na realizację swojego projektu. Łącznie na wygranych czeka pula grantów w wysokości 650 000 zł.decydujesz czoloFINAL_LOGO

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z partnerem merytorycznym programu, Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. To tam można zdobyć wskazówki, jak najlepiej przygotować wniosek oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania. Nasi eksperci są dostępni pod numerem tel. 22 100 55 93 lub mailem: pomagamy@stocznia.org.pl. Zapraszamy również do zapoznania się z materiałami z webinarium „Jak napisać dobry projekt dla lokalnej społeczności”, dostępnymi pod linkiem: https://pomagamy.tesco.pl/downloads#documents.

Program „Decydujesz, pomagamy” jest stworzony, by wesprzeć lokalne organizacje. Ze względu na szeroki zakres działalności to właśnie organizacje pozarządowe mogą w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje udział w programie. Zgłaszane projekty powinny koncentrować się wokół szeroko rozumianej poprawy warunków życia lokalnej społeczności – od Państwa zależy, na jakie problemy najbliższego otoczenia powinien odpowiadać projekt. Grant programu „Decydujesz, pomagamy” może okazać się idealnym uzupełnieniem Państwa planów i wsparciem finansowym, które pozwoli na dodatkowe działania! Do programu mogą Państwo zgłosić pomysł na przedsięwzięcie o bardzo różnorodnej tematyce.

Jak przygotować zgłoszenie?

Dla nas najważniejsze jest, aby adresatem Państwa projektu była lokalna społeczność. Mogą to być projekty z zakresu edukacji (np. spotkania literackie), profilaktyki (np. akcje przeciw uzależnieniom), a także z promocji aktywnego spędzania czasu wolnego (np. rajd rowerowy dzieci z ich rodzicami) oraz wiele innych inicjatyw. Szczególnie cenimy sobie projekty otwarte, skierowane nie tylko do społeczności zrzeszonej przy świetlicy, ale szerzej – do lokalnej społeczności.

Kto może wziąć udział w programie?

Zgłoszenia do programu mogą składać organizacje pozarządowe (np. stowarzyszenia, fundacje itp.), domy kultury, biblioteki oraz grupy nieformalne (minimum 3 osoby). Organizacje mogą zgłosić projekt samodzielnie. Natomiast w imieniu grup nieformalnych projekt powinna zgłosić inna organizacja pozarządowa (np. lokalne stowarzyszenie) lub instytucja publiczna (np. świetlica środowiskowa).

Jak zgłosić projekt?

Wystarczy wejść na stronę internetową www.tesco.pl/pomagamy, zapoznać się z regulaminem programu i opisać swój pomysł na projekt w formularzu aplikacyjnym. Na zgłoszenia czekamy do 31.07.2017 r.

Jakie są kolejne etapy programu „Decydujesz, pomagamy”?

  1. ZGŁOSZENIA: od 15.05 do 31.07.2017 r. poprzez formularz dostępny na stronie www.tesco.pl/pomagamy można zgłaszać projekty konkursowe

  2. DECYZJA KOMISJI: Ze wszystkich projektów zgłoszonych w danym regionie Komisja Grantowa wybierze po trzy najlepsze, które przejdą do następnego etapu.

  3. GŁOSOWANIE W SKLEPACH: O tym, która organizacja otrzyma grant, zdecydują mieszkańcy każdego regionu w otwartym głosowaniu, które odbywać się będzie w październiku w sklepach Tesco.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W ramach programu „Decydujesz, pomagamy” Polska została podzielona na 125 mikroregionów – w każdym z nich przyznany zostanie jeden grant (mapa z podziałem znajduje się na stronie internetowej programu).

Do tej pory odbyły się już dwie edycje programu „Decydujesz, pomagamy”, podczas których na projekty biorące udział oddano łącznie ponad 10,2 mln głosów.

W ramach programu organizowano m.in. warsztaty pierwszej pomocy, zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne, pikniki integracyjne, powstały lokalne siłownie na świeżym powietrzu, bajkowe ogrody, sala doświadczeń świata, a nawet letnie kina plenerowe.

Więcej informacji o programie na stronie www.tesco.pl/pomagamy 

Wspólne działanie

W załączniku przesyłamy plakat programu „Decydujesz, pomagamy”. Będziemy bardzo wdzięczni za zawieszenie go w Państwa instytucji oraz zachęcanie pracowników
i współpracowników do wzięcia udziału w programie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o programie: https://www.youtube.com/watch?v=HjQj_eMMLcM

W przypadku pytań dotyczących zgłoszenia do programu, zapraszamy do kontaktu z biurem programu – Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia:
Telefon: 22 100 55 93
E-mail:
 pomagamy@stocznia.org.pl

Partner strategiczny Partner merytoryczny

Polecamy również