Ciepłe kaloryfery w „Hutniku”

cieplo w hutniku

DSC00401Od dzisiaj mieszkańcy 60 bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” będą mieli ciepłe kaloryfery- poinformowała na specjalnej konferencji wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego pani Marzena Dębniak. Informację tę potwierdził prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej Dariusz Wojtas.

-Najważniejszym priorytetem dla prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego jest dobro mieszkańców- mówi wiceprezydent Marzena Dębniak.-W ubiegłym roku pomimo nie uregulowanych należności wobec Miejskiej Energetyki Cieplnej, mieszkańcy z „Hutnika” mieli ciepło w swoich domach. W tym roku rozpoczęły się negocjacje z zarządem spółdzielni i zarządem MEC. W Sądzie Rejonowym w Kielcach wczoraj zostało wydane postanowienie o postępowaniu sanacyjnym, a to skutkuje tym, że został ustanowiony zarządca i faktury za wszystkie media będą regulowane na bieżąco. DSC00404 DSC00407 DSC00402

Po dzisiejszym spotkaniu zarząd MEC podjął decyzję o dostarczaniu ciepła do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”.

– Możemy obecnie spokojnie dostarczać ciepło, ponieważ wobec zaistniej sytuacji mamy pewność, że bieżące należności będą regulowane- mówi prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej Dariusz Wojtas. – Dzisiaj wszystkie kaloryfery w blokach należących do „Hutnika” powinny być ciepłe, o ile oczywiście nie będzie usterek technicznych. Do węzłów cieplnych, które są naszą własnością ciepło zostanie dostarczone do godziny 16.

Spółdzielnia „Hutnik” ma wobec MEC-u ponad 4 miliony złotych zadłużenia.

 

 

Polecamy również