Szachy na Mikołaja

KLUB HETMAN zorganizował  w zaprzyjaźnionej  PSP nr 1 Mikołajkowy Turniej Szachowy. Udział wzięło w nim 38 zawodników, którzy grali w trzech grupach: do lat 8, 10 i 14.het 1 het2 het3het4

Podczas  turnieju na dzieci czekała moc niespodzianek. Pierwszą z nich była pizza od restauracji „Ziemiańska”, która współpracuje z HETMANEM . Każdy zawodnik otrzymał słodki upominek od Mikołajek oraz losował prezent z kosza pełnego upominków. Najlepsi     w grupach otrzymali dyplomy,  nagrody i puchary. W grupie najstarszej zwyciężył Wojciech Okręt; za nim kolejne miejsca wywalczyli Jan Choina i Jan Migdał. W grupie do 10 lat I miejsce zajął Adam Pożoga, II Michał Bednarski, a na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kacuga. Wśród najmłodszych wygrał Maciej Kateusz, który wyprzedził Igora Gronka i Dominika Stępnia. Nagrodzeni pucharami i nagrodami zostali również najmłodsi zawodnicy, którzy dopiero w tym roku skończyli 5 lat – Ania Michalczyk i Igor Stępień – co pokazuje, że w szachy może grać każdy bez względu na wiek. Najlepszymi kobietami okazały się – Michalina Kwiatkowska, Emilka Sieniek, Wiktoria Celińska. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, każdy po zakończeniu Turnieju wyszedł z sali z uśmiechem na twarzy.

Kolejnym wielkim wyzwaniem dla Szachistów  będą Mistrzostwa Ostrowca Św. , na które już dziś zapraszamy.