Wandale zniszczyli samochód

radowozz222

Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch 16 – latków, podejrzewanych o zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem do samochodu osobowego marki Skoda. Nietrzeźwi sprawcy najpierw uderzali w samochód metalową rurką, a potem skakali po jego dachu. Na koniec wybili szyby w pojeździe, z wnętrza którego skradli żarówkę, ładowarkę samochodową oraz butelkę wódki. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem dla nieletnich.

Wczoraj przed godzina 23:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że dwóch młodych mężczyzn dewastuje samochód osobowy marki Skoda zaparkowany na  osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejsce od razu zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze na wskazanym parkingu zauważyli osobówkę, która miała wybite szyby i na większości elementów karoserii, w tym także na dachu posiadała uszkodzenia. Ustalono, iż sprawcy najpierw uderzali w samochód metalową rurką, skakali po jego dachu, a potem wybili szyby i ze środka skradli ładowarkę samochodową, żarówkę oraz butelkę wódki.

Chwilę później funkcjonariusze podczas patrolowania pobliskiego terenu, na tym samym osiedlu zauważyli i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców. Dwaj 16 – letni mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci ujawnili przy nich ładowarkę samochodową oraz żarówkę, które pochodziły z włamania do zniszczonego samochodu. Sprawcy po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka zostaną dzisiaj przesłuchani. Sprawą zajmie się teraz sąd dla nieletnich.

Polecamy również