„Walentynki z Babcią i Dziadkiem”

walentynki zbabcia i dziadkiekim

W tym roku przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 19 świętowały Dzień Babci i Dziadka w kinie „Etiuda”. Uroczystość została zaplanowana w wyjątkowym czasie, bo w przeddzień walentynek. W ten sposób połączono te dwa sąsiadujące święta. Symbolem walentynek, jaki i Święta Babci, Dziadka jest serce. Dzieci zadedykowały swoim ukochanym Babciom
i Dziadkom niezwykle wzruszający program artystyczny pn.
„Kocham Babcię i Dziadka!”. W ten sposób wyraziły miłość do nich i zaprezentowały swoje zdolności artystyczne – muzyczne, taneczne i wokalne.

Uroczystość rozpoczęła się „Polonezem” zatańczonym przez dzieci 5-letnie z oddziału V. Po nim dyrektor przedszkola – Aneta Stachurska powitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie usłyszeliśmy wiersze i piosenki dedykowane kochanym Babciom i Dziadkom. Najmłodsze dzieci z oddziału I zaprezentowały wiersze i piosenkę pt. ”Sto lat!”. Dzieci 3 i 4-letnie z oddziału II wyrecytowały wierszyki i zaśpiewały piosenkę pt. „Babciu, droga Babciu”. Nie zabrakło wzruszeń i oklasków dla najmłodszych artystów.

Na scenie kina „Etiuda” pojawiły się także dzieci 4 i 5 – letnie z oddziału III i IV. Przedszkolaki przygotowały piosenkę pt. „Babcia od bajek, Dziadek od zagadek” i zatańczyły taniec „Śnieżynek”. Mogliśmy także zobaczyć
i podziwiać umiejętności wokalne i taneczne
dzieci 5-letnich z oddziału V i VI. Przedszkolaki przygotowały na tę okazję niespodziankę – utwór muzyczny „Mix dla babci i dziadka” oraz taniec do piosenki „Kraina lodu”.

Spotkanie zakończył taniec najstarszych przedszkolaków. Dzieci 6-letnie z oddziału VII i VIII zilustrowały swoje emocje w „Tańcu dżentelmenów z laskami” oraz choreografii „Tańca dziewczynek ze wstążkami”.

Wszystkie występy wokalne i taneczne zostały docenione i nagrodzone przez zgromadzoną publiczność gromkimi brawami. Dzieci swoim występem artystycznym udowodniły, że kochają swoich dziadków. Warto podkreślić, że przedszkolaki z PP nr 19 na co dzień kształtują
i pielęgnują wartości rodzinne. Uczą się wierszy, piosenek i układów z okazji „Dnia Matki”, „Dnia Taty”, „Dnia Dziecka” i innych.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę prac dzieci „Moja Babcia w1 w2 w3 w5 w4 w6 w7 w8 w9 w10 w11 w12 w13 w14 w15 w16 w17 w18 w19 w20 w21 w22 w23i dziadek” oraz poczęstować się kawą i ciastem. Dużą niespodzianką było wystrzelenie konfetti w kształcie serduszek. Uroczystość poprowadziły i koordynowały nauczycielki Anna Możeńska i Agnieszka Krawczyk.

Polecamy również