Czwórka w necie bije rekordy popularności

4 bije rekordy popularnosci

Nauka zdalna dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim stała się inspiracją do stworzenia własnej piosenki oraz klipu muzycznego, która od kilkunastu dni bije rekordy popularności wśród internautów. 41

42
Prace nad piosenką rozpoczęto na początku kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego PSP nr 4. Uczniowie samodzielnie ułożyli słowa do piosenki następnie uczennica Julia Tłuczkiewcz stworzyła muzykę, do której Max Chlewiński wykonał aranż muzyczny. Tak powstała piosenka „Czwórka w necie”, która stała się podstawą do nagrania klipu z udziałem uczniów tej szkoły.
Każdy z uczniów otrzymał materiał dźwiękowy i z pomocą rodziców śpiewająco nagrali swoje wersje klipu. Uczniowie nagrywali również krótkie filmiki podczas nauki zdalnej, które zostały wykorzystane w teledysku.
Po zebraniu materiałów filmowych, korzystając z uprzejmości dyrektora MCK z pomocą Michała Mendaka, zmontowano wszystkie filmy w jeden fantastyczny teledysk.
– Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w produkcję klipu. Jestem dumna ze swoich uczniów, którzy nie po raz pierwszy zaskoczyli mnie swoim zaangażowaniem, talentem i pomysłowością. Bardzo dziękuję uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim osobom za pomoc w realizacji klipu. Szczególne uznania należą się uczniom za odwagę, ponieważ obecnie młodzież często swoją nieuzasadnioną krytyką potrafi dotkliwie ranić swoich rówieśników, co czasami powoduje niechęć uczniów do angażowania się w tego typu przedsięwzięcia – mówi dyrektor dr Agnieszka Batóg.
Jak podkreśla dyrektor klip ten mógł powstać dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców ale również dzięki komputerom, w które szkoła jest wyposażona i z których w obecnej sytuacji zdalnego nauczania duża część uczniów korzysta w swoich domach. Dla wielu uczniów nauka zdalna byłaby nie możliwa gdyby nie laptopy, które dzięki Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu w ubiegłym roku trafiły w ilość 500 szt. do ostrowieckich placówek. Również w tym roku szkoły podstawowe zostały wyposażone w dodatkowe laptopy z przeznaczeniem do nauki zdalnej.
W klipie udział wzięli:
Julia Tłuczkiewicz, Patrycja Burtan, Veronica Liwara, Aleksandra Sałkowska, Tomasz Masternak, Klaudia Bugajska, Aleksandra Lenard, Borys Poloczek, Julia Kosno, Ada Michalek, Jan Jasiński, Klaudia Rola, Patryk Szczechura, Nikola Okoń, Natalia Janik, Katarzyna Gierczak, Adrian Banaszkiewicz, Bartosz Banaszkiewicz, Małgorzata Jasińska, Maja Kołbut.
TEKST: Samorząd Uczniowski, MUZYKA: Julia Tłuczkiewicz, PIANINO: Max Chlewiński, MONTAŻ: Michał Mendak

Polecamy również