Bezpieczna droga do i ze szkoły

PSP1 artykuł

W piątek 18.09.2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Św. odbyło się spotkanie dla uczniów z klas I i oddziałów przedszkolnych z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.PSP1 artykuł2

Pracownicy ostrowieckiej ,,Drogówki” zostali zaproszeni przez pedagoga szkolnego p. Ilonę Ćwiklińską w ramach corocznie organizowanej kampanii ,,Bezpieczna droga do i ze szkoły”.

Spotkanie odbyło się na boisku wielofunkcyjnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii.

Policjanci zaprezentowali ,,Miasteczko Ruchu Drogowego”, dzięki któremu stworzyli dla uczniów wizualizację prawdziwego ruchu na drodze. Chętni uczniowie mogli uczestniczyć w pokazie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zostali zapoznani z najważniejszymi znakami drogowymi, sygnalizacją świetlną oraz dowiedzieli się, że uczestnicy ruchu drogowego to piesi, rowerzyści oraz kierowcy różnych pojazdów.

Zajęcia praktyczne z przedstawicielami policji bardzo spodobały się naszym najmłodszym wychowankom. Będą oni z pewnością będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i do domu.

Polecamy również