Zimowe poznawanie świata – półkolonie w PSP nr 5

główne

W okresie ferii zimowych 2021 tj. na terenie Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim Stowarzyszenie „Razem dla Piątki” zorganizowało dwa turnusy zimowych półkolonii. W sumie uczestniczyło w nich 60 dzieci. Zgodnie z wytycznymi GIS zajęcia  prowadzone były w 12 osobowych grupach. Program półkolonii został skonstruowany w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom poznawania świata przez eksperymentowanie i zabawę.

Mały naukowiec – zajęcia kreatywne realizowane poprzez doświadczap1 p2 p3 p4 polkolonie psp5nie, przeżywanie, na których zostały odkrywane tajemnice nauk przyrodniczych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło również zabaw ze słowem, zajęć artystycznych, bajek i przedstawień dla dzieci. Zajęcia multimedialne, zawierały zadania i gry z wykorzystaniem bazy pracowni i tablic multimedialnych, dywanu interaktywnego, zabaw do nauki programowania i kodowania. Bardzo atrakcyjne okazały się zajęcia sportowe, podczas których odbywały się gry zespołowe, zabawy ruchowe z elementami rywalizacji, tory przeszkód oraz konkursy sportowe. W ramach tych zajęć dzieci uczestniczyły również w zajęciach na świeżym powietrzu i korzystały z uroków zimy. Jednak każdego dnia z wychowawcą grupy odbywały się zabawy z językiem angielskim. Dzieci poszerzały słownictwo, uczyły się piosenek i bawiły się przy nich.

Stowarzyszenie „Razem dla Piątki” stanęło na wysokości zadania organizując zimowe półkolonie w trakcie ferii zimowych 2021. To był czas w ,,Piątce” spędzony na zabawie, nauce, poznawaniu świata i odkrywaniu jego tajemnic. Czekamy teraz na wakacje!

Polecamy również