Ferie w PP nr 19

Tegoroczne ferie zimowe w Przedszkolu Publicznym nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim, to czas świetnych zabaw i realizacji ciekawych pomysłów, które w tym roku upłynęły pod hasłem „Z Bajką i Wierszem przez ferie zimowe”.

Ferie skończyły się i niestety to co fajne szybko mija i według dzieci ferie znów były za krótkie. W tym roku dzieci miały moc atrakcji z czego bardzo się cieszyły. Każdego dnia przedszkolaki mogły liczyć na wiele ciekawych zajęć i  wyjątkowych atrakcji.

Pierwszy tydzień ferii upłynął dość miło, przedszkolaki brały udział w zabawach z wykorzystaniem różnorodnych gier ruchowo – muzycznych i plastycznych. 31 stycznia 2023 r. odbyło się spotkania dzieci z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Św., którzy przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie zimowych ferii. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim, i zdobyły informację na temat funkcjonowania biblioteki. Starszaki dzięki możliwości obejrzenia teatrzyku Kamishibai – podróż przez Australię „Bajka o gąsienicy”, dowiedziały się wiele ciekawych informacji o faunie i florze ciepłej i odległej Australii. Poznały obyczaje i zwyczaje tego interesującego kontynentu. Dzieci wzięły również udział w zabawach i quizach.

W drugim tygodniu ferii odbyły się zajęcia teatralne, w czasie których dzieci wykonywały scenografię do ulubionej baśni i postaci bajkowej. Przedszkolaki poznały pięknie ilustrowane bajki i wiersze naszego patrona przedszkola Jana Brzechwy tj. „Słoń”, „Na straganie”, „Kaczka Dziwaczka”, „Lew”, „Pomidor”, „Zebra”, „Dzik”. Dzieci udały się również do Ostrowieckiego Browaru Kultury na film animowany „Zadziwiający Kot Maurycy” oraz odwiedziły „Fikoland”. W dniu 7 lutego 2023 r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim ze słyną aktorką Dominiką Ostałowską, która przeczytała dzieciom bajki o „Czerwonym Kapturki”, :Jasiu i Małgosi” i „Śpiącej Królenie”. Podczas drugiego tygodnia ferii dzieci mogły również zadbać o swoje piękne uśmiechy dzięki wizycie w Dentobusie z Centrum Medycznego Corten Medic, który zaparkował przed Przedszkolem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18W trakcie ferii przedszkolaki przeniosły się w krainę fantazji i wyobraźni, odgrywały bajkowe role i wesoło spędzały ze sobą czas. Dzieci pamiętały również o Dniu Zakochanych i z tej okazji przygotowały piękne laurki. Jesteśmy pewni, że każdy przedszkolak znalazł coś dla siebie i miło spędził czas w „Dziewiętnastce ”.

Dzieci, pracownicy przedszkola i rodzice dziękuję serdecznie Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkie Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejskiemu Centrum Kultury, Ostrowieckiemu Browarowi Kultury za możliwość udziału w tegorocznych zajęciach wychowawczo – pedagogicznych.

Polecamy również