PP nr 16 „ W kolorowej krainie matematyki”

2 3 4 5 6 7 89 10Z przyjemnością informujemy, iż Przedszkole Publiczne nr 16 „Kolorowa Akademia” znalazło się w gronie zwycięzców konkursu programu „Rosnę z matematyką”, zorganizowanego przez Fundację mBanku. Program „Rosnę z matematyką” ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci.W naturalny sposób, poprzez zabawę i angażujące zajęcia w grupach, dzieci będą oswajać się z matematyką i dowiedzą się, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców i opiekunów, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.

W kolorowej krainie matematyki” to tytuł projektu, który jest realizowany od 13 stycznia do 31 maja 2023 roku w PP nr 16. Koordynatorem i nauczycielem prowadzącym zajęcia w ramach projektu jest pani Tamara Kostrzewa, a wraz z nią zajęcia poprowadzą panie: Renata Abramczyk oraz Katarzyna Kowalczyk – Mazan. W trakcie dodatkowych zajęć odbywających się w godzinach popołudniowych, dzieci biorące udział w projekcie będą rozwijały logiczne myślenie i umiejętności matematyczne poprzez uczenie się czynnościowe – praktyczne działanie oraz popularyzację gier logicznych, rebusów, quizów, kodowania, połączone z ruchem i muzyką z elementami konstruowania i programowania. Odbędą się również zajęcia otwarte dla rodziców i opiekunów w formie gry terenowej. W ramach dofinansowania z mFundacji zostaną zakupione gry, pomoce dydaktyczne, materiały plastyczne i biurowe oraz nagrody w konkursie rodzinnym. Gratulacje dla nauczycielek z „Kolorowej Akademii”.

Informacje i aktualności projektowe będziemy zamieszczać na Facebookowej stronie naszego przedszkola oraz w holu przedszkola „ w kąciku Rodzica”. Serdecznie zapraszamy do obserwowania projektowych działań.

 

 

 

 

 

 

Polecamy również