Walentynki w PP 19

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję.”

14 lutego w Przedszkolu Publicznym nr 19 im. Jana Brzechwy
w Ostrowcu Św. obchodzone były „Walentynki”. Ten dzień był dla przedszkolaków świętem miłości i przyjaźni. Dzieci i wychowawczynie ubrały się tego dnia na czerwono, sale i tablice udekorowano czerwonymi serduszkami, balonami oraz walentynkami.

Przedszkolaki z PP 19 zapoznały się z tradycją Walentynek, poznały legendę o św. Walentym, dowiedziały się co dawniej oznaczało słowo „Kocham Cię”. Nauczyły się także wymawiać to słowo w wielu obcych językach: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i ukraińskim. Maluchy rozmawiały o tym, jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta.

Przedszkolaki tego dnia bawiły się przy znanych piosenkach o miłości dla najmłodszych tj.: ”Małe serduszko”, „Walentynki dla chłopczyka
i dziewczynki”, „Serduszko puka”, „Zostań moją przyjaciółką”. Nie zabrakło oczywiście walentynkowych puzzli matematycznych, układanek
z motywem serduszka, zagadek i sercowych kolorowanek.

Jednak największe emocje wśród przedszkolaków wzbudziła Poczta Walentynkowa. Dzieci przygotowały mnóstwo anonimowych kartek, które zostały wręczone przez amorka podczas uroczystości przedszkolnej.

Dzień Walentynkowy w PP 19 z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń. Takich świąt jak Walentynki nigdy nie za wiele. Zawsze warto mówić o miłości, szacunku i uprzejmości do drugiego człowieka.

Polecamy również