DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W „BRZECHWIE”

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14Wraz z nadejściem wiosny nie brakuje zielonych dni w ostrowieckim Publicznym Przedszkolu nr 19 im. Jana Brzechwy. Kolor zielony jest kolorem symbolizującym nadzieję, wiosnę oraz Dzień świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne.

Już po raz kolejny „Dziewiętnastka” upamiętniła patrona Irlandii – św. Patryka poprzez przybliżenie jego postaci, historii święta i sposobów obchodzenia tego dnia na całym świecie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun,  który – jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnej zabawy nasze przedszkolaki wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock i Leprechaun oraz świetne się bawiły przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Przedszkolaki miały również okazję wziąć udział w konkursach i zabawach. Ich zadaniem było jak najszybsze wypicie koktajlu z zielonych warzyw.

Wszystkie oddziały przedszkolne od najmłodszych Biedronek po zerówkowiczów wzięły udział w obchodach Dnia świętego Patryka. Dominującym kolorem w strojach przedszkolaków była tego dnia zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Kuchnia przedszkolna zadała również o to, aby posiłki współgrały z kolorem przewodnim dnia.

Polecamy również