„Dni Otwarte w Brzechwie”

Rozpoczęcie przedszkolnej przygody jest przełomowym momentem w życiu każdego dziecka. Jest ona bardzo często pierwszym jego kontaktem z większą grupą rówieśników. Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji i wcześniej zapoznać z nowym miejscem,
w Przedszkolu Publicznym nr 19, jak co roku zorganizowano Dni Otwarte. Celem zajęć otwartych oprócz zapoznania dzieci z przedszkolem, jest dostarczenie im pozytywnych skojarzeń z nowym miejscem oraz umożliwienie zajęć w większej grupie rówieśniczej.

Podczas tegorocznej rekrutacji do „Brzechwy” odbyło się pięć takich dni. Pierwszego dnia, nowych przedszkolaków powitał przedszkolny miś, który przy samym wejściu częstował słodkimi galaretkami i zapraszał na obejrzenie teatrzyku. Drugiego Dnia dzieci mogły pobawić się w rytmie dziecięcej muzyki z wykorzystaniem chusty animacyjnej, SI – gumy i bum, bum rurek. Trzeciego Dnia, przedszkolni gentlemani z oddziału III powitali przyszłych przedszkolaków wierszem z życzeniami z okazji Dnia Kobiet, wręczając „małym i dużym kobietkom” kwiatki. Dziewczynki – artystki
z oddziału III zaprezentowały pokaz mody do piosenki „Być kobietą”, a z oddziału VIII przepiękny układ taneczny „Winter waltz”.
Czwartego Dnia w „Brzechwie” było bardzo kreatywnie i … tajemniczo. Dzieci wzięły udział w eksperymencie wybuchu wulkanu
w otoczeniu lubianych przez wszystkich dinozaurów.
Poza tym „mali artyści” wykonywali piękne korale z makaronu, wiosenne kwiatuszki na patyczkach i babeczki z masy solnej. Były również zabawy z wykorzystaniem mat sensorycznych. Piątego Dnia, na wiosenną wyprawę z wierszem, piosenką, występem artystycznym ” Żab i bocianów” oraz „Żuraw i Czapla” zaprosiły dzieci z oddziału IV, V i VII.

Każdego dnia na przyszłych przedszkolaków czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez panie kucharki. Dzieci z uśmiechem i balonikiem w ręku opuszczały przedszkole.

Dyrekcja i nauczyciele dziękują Rodzicom przyszłych przedszkolaków za zaufanie i przybycie na Dni Otwarte . Jednocześnie dyrektor – Aneta Stachurska informuje, że rekrutacja trwa do końca marca 2023r.
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Polecamy również