Rowerowe Wakacje w lipcu na Gutwinie!

Rowerowe_Wakacje_1 Rowerowe_Wakacje_2023_plakatSzybkimi krokami zbliża się kolejna impreza rowerowa organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. „Rowerowe Wakacje” odbędą się w niedzielę 16 lipca w godzinach 14 – 18 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin.

Głównym wydarzeniem imprezy będzie rowerowa gra terenowa. Wszyscy jej uczestnicy otrzymają „Paszporty”, z którymi trzeba będzie odwiedzić punkty zlokalizowane na Gutwinie i bliskiej okolicy leśnej. Przygotowano na nich różne zadania – sprawnościowe, zręcznościowe, test z wiedzy o mieście, regionie i województwie. Po „zdobyciu” wszystkich punktów uczestnicy (pierwszych dwustu) otrzymają nagrody niespodzianki podczas podsumowań zaplanowanych na godziny 16.00, 17.00 i 18.00. Co ważne, do gry można dołączyć w dowolnym momencie, a nie tylko na samym początku imprezy.

W międzyczasie organizatorzy „Rowerowych Wakacji” przygotowali mnóstwo atrakcji, nie tylko dla wielbicieli rowerów. Będzie można pojeździć samochodem w alkogoglach, spróbować swoich sił na bicyklu, kołowcu i trycyklu. Bardzo fajną rzeczą będzie Jazda na Wysokim Poziomie. Co to jest? – zapraszamy, by przekonać się osobiście. Publiczność będzie mogła wziąć udział w zagadce podróżniczej, poznać historię rozwoju rowerów, dowiedzieć się, czym jest bikepacking, a właściciele rowerów będą mieli możliwość sprawdzenia sprzętu w mobilnym punkcie serwisowym. Nowością będą prezentacje riksz, historia ich powstania i zastosowania, rowery cargo i rower stacjonarny z licznikiem prędkości. Podczas „Rowerowych Wakacji” zaprezentowana zostanie bardzo atrakcyjna wersja rowerów – z napędem elektrycznym. Czy jeżdżą one same? Przekonajcie się podczas imprezy. Najmłodsi uczestnicy gry terenowej posiadający „Paszporty” będą mogli skorzystać nieodpłatnie z dmuchańców.

Ponadto będzie prowadzona zbiórka pieniędzy przez Fundację Bo w Nas jest Moc na potrzeby rehabilitacji 49-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, w ramach akcji „Postawmy Marka na nogi”.

Partnerami „Rowerowych Wakacji” są Bicykle.pl, Trail Pack Ostrowiec Świętokrzyski, BBS Bike Ostrowiec Świętokrzyski, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Grupa Ratownictwa PCK oddział Ostrowiec Świętokrzyski, Fundacja Bo w Nas jest Moc, PROROWERY Ostrowiec Świętokrzyski i Ośrodek Szkolenia Kierowców ZYGZAK.

Przypominamy, że na „Rowerowe Wakacje” zapraszamy w niedzielę 16 lipca od godziny 14 na Gutwin. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w okolicy muszli koncertowej. Nie zapomnijcie zabrać swoich dwóch kółek!

Polecamy również