Dziesięć lat na rowerach

Cykliści z sekcji turystki rowerowej PTTK im Radwana już od dziesięciu lat wyruszają co niedziela na spacery i wycieczki rowerowe po najbliższej i dalszej okolicy Ostrowca. Gdy zaczynali przed dziesięciu laty było ich zaledwie kilkoro. Teraz w wyprawach rowerowych uczestniczy nie raz kilkadziesiąt osób.
– Udało nam się stworzyć pewną grupę osób, która regularnie uczestniczy w naszych wycieczkach i rajdach. To bardzo cieszy-podkreśla Tadeusz Krawętkowski, prezes PTTK im Mieczysława Radwana, – Do wyjazdu na szlak nie są ich w stanie zniechęcić trudne warunki atmosferyczne czy dłuższe i trudniejsze trasy. Aktywność uczestników imprez rowerowych organizowanych przez klub rowerowy obrazuje i dokumentuje statystyka, która jest prowadzona na bieżąco. Można ją znaleźć na stronie internetowej oddziału. O kolejności na liście w pierwszej kolejności decyduje ilość odbytych wycieczek, a dopiero w dalszej kolejności ilość przejechanych kilometrów.
W imprezach „na dwóch kółkach” uczestniczą osoby w każdym wieku. Wśród nich są gimnazjaliści, studenci i emeryci. Pojawiają się małżeństwa, rodzeństwa, rodzice i dzieci. To najlepszy dowód na to, że turystyka rowerowa łączy całe rodziny i wszystkie pokolenia. Stanowi także doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu dla każdego. Może dlatego grono jej entuzjastów wciąż powiększa się.

Polecamy również

Dodaj komentarz