INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO w SZACHACH SZYBKICH -16 lipca 2023r.

W dniu 16 lipca 2023 w Kielcach odbyły się INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO w SZACHACH SZYBKICH.
Klub Hetman reprezentowali Zawodnicy, walcząc z przeciwnikami na szachownicach, upałem i własnymi słabościami. Sędzią Głównym był Jarosław Choina. Sędziami rundowymi: Katarzyna Karyś, Andrzej Sidor oraz Jan Choina. Ostatecznie wyniki w poszczególnych grupach wyglądały następująco:
GRUPA DO LAT 14, grała systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund, tempem gry 10′ + 5” na ruch. Mistrzem Województwa Świętokrzyskiego został Antoni Gołąb, pokonując 20 zawodników, zdobywając 7,5 pkt. BRAWO MISTRZU!!!! Kolejne miejsca zajęli Jan Kaleta, Wojciech Zając, Oliwia Jakubowska. Najlepszą kobietą w tej grupie została Natalia Opala, zajmując 5 miejsce i zdobywając 5,5 pkt.
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO w SZACHACH SZYBKICH OPEN FIDE. Udział 30 zawodników w tej grupie gwarantowało wysoki poziom gry i zaciętą walkę na 64 polach. Wyrównany poziom pozwolił na zdobycie 6 pkt zawodnikom od 3 do 7 miejsca. Ostatecznie bardzo wysokie 5 miejsce zajął Adam Pożoga liczbą zdobytych punktów dorównując zawodnikowi z podium. W połowie tabeli uplasował się Adrian Ciepliński.
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO AMATORÓW GRUPA DO LAT 10. 27 szachistów walczyło systemem szwajcarskim, na dystansie 6 rund, tempem gry 20′ + 10” na ruch. Na podium stanął Julian Kosno, zdobywając brązowy medal i puchar. Kolejni zawodnicy Hetmana Franciszek Kasprzyk, Tomasz Wilusz.
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO AMATORÓW GRUPA DO LAT 14 – gra toczyła się systemem szwajcarskim, na dystansie 6 rund, tempem gry 20′ + 10” na ruch. Na podium stanęli Aleksander Kaleta, Maksymilian Bogucki.
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO AMATORÓW GRUPA OPEN. Bój na szachownicy stoczyło 22 zawodników, grając systemem szwajcarskim, na dystansie 6 rund, tempem gry 20′ + 10” na ruch. W tej grupie punkty zdobywali Krzysztof Kiszkurno, uzyskując normę na IV kat. Jan Migdał, Jakub Migdał. Panowie wypełnili normę na kategorię V. Gratulacje dla Wszystkich Hetmanowiczów. Podziękowania za profesjonalną grę o postawę godną Szachisty. Każde miejsce jest na wagę złota. GRATULACJE DLA WSZYSTKICH biorących udział w zmaganiach o tytuł Mistrza.2 3 4 5