Przyszłości pływania i piłki wodnej

Prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w Urzędzie Miasta z prezesem Polskiego Związku Pływackiego Pawłem Słomińskim –. Spotkanie stało się okazją do rozmów na temat przyszłości pływania oraz piłki wodnej w mieście. Prezes przekazał również pamiątkowy gadżet rozgrywanych właśnie na Pływalni „Rawszczyzna” eliminacji Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Piłce Wodnej.

Ostrowiec Świętokrzyski od lat ma ugruntowaną pozycję na polskiej arenie sportowej. Bardzo dobra baza techniczna zapewnia na co dzień ostrowczanom możliwość do komfortowego uprawniania wielu sportów, a kilka razy do roku staje się miejscem zmagań profesjonalnych sportowców i związków sportowych. To cieszy i stanowi doskonałą promocję miasta w kraju i za granicą – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Od momentu powstania w 2004 roku niesłabnącym powodzeniem cieszy się kryta Pływalnia „Rawszczyna”. To tutaj, trenujący pod okiem właśnie Pawła Słomińskiego, swoje kwalifikacje na olimpiadę w Atenach zdobyli m.in. Otylia Jędrzejczak i Paweł Korzeniowski. Natomiast obecnie rozgrywane są eliminacje do Europejskich Mistrzostw Juniorów Młodszych w Piłce Wodnej. Na ostrowieckiej pływalni rywalizują drużyny z Polski, Rosji, Białorusi i Łotwy. Pozostałe drużyny o swoje miejsce na mistrzostwach Europy walczą na pływalniach w Czechach, na Malcie i Chorwacji.

Ostrowiec Świętokrzyski od lat jest gospodarzem wielu ważnych pływackich wydarzeń. Mimo budowy wielu kolejnych nowoczesnych basenów lubię wracać do tego miejsca – mówi prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński. – Dobra baza, szybka niecka oraz profesjonalne przygotowanie i niemal rodzinna atmosfera, z którą się spotykamy sprzyjają organizacji w Ostrowcu następnych imprez. Miasto również się zmienia co dostrzegam w ciągu kolejnych wizyt.

Polecamy również