Rekreacja dla dzieci i dorosłych

Dzieci mogą pobawić się na nowoczesnych huśtawkach, bujaczkach, w piaskownicach i innych fajnych urządzeniach do rekreacji. Dorośli za to mogą poćwiczyć na sprzęcie poprawiających siłę i kondycję fizyczną. Nowoczesne place zabaw i siłownie plenerowe powstały na osiedlach Koszary i Denków dzięki zwycięstwu w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego realizowanego w Ostrowcu. Dzięki wspaniałej inicjatywie w peryferyjnych dzielnicach miasta powstały bardzo fajne centra rekreacyjne. Dzisiaj nastąpiło uroczyste oddanie tych terenów.

– W tym roku udało nam się zwyciężyć, może dzięki temu, że współpracowaliśmy przy realizacji projektu razem z osiedlem Koszary- mówi Wiesława Maj, pomysłodawczyni projektu. – Wniosek opiewał na ponad 145 tysięcy złotych. Po połowie zostały przygotowane urządzenia dla Denkowa i Koszar. Doszłam do wniosku, że Denków jest osiedlem ludzi starszych, których nie zawsze jest stać na zabiegi w specjalistycznych gabinetach. Stąd też pomysł utworzenia plenerowych siłowni, gdzie będą mogli sobie poćwiczyć. Przy okazji doszliśmy do wniosku, że także place zabaw z prawdziwego zdarzenia bardzo by się przydały. Chciałam bardzo serdecznie podziękować panu prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, radnemu Stanisławowi Choince, dyrekcji szkół, a także mieszkańcom naszych dzielnic, którzy tak gremialnie oddali głosy na nasz projekt. Budżet Obywatelski to wspaniały pomysł dzięki, któremu nie tylko poprawia się infrastruktura osiedli, ale jest to także inicjatywa, która jednoczy mieszkańców. Ja już myślę z jakim projektem wystartować w przyszłym roku podczas nowej edycji Budżetu Obywatelskiego.

– To była wspólna inicjatywa naszych dwóch osiedli mówi radny dzielnicy Denków i Koszary Stanisław Choinka. – To był bardzo dobry pomysł pani Wiesławy Maj, a my uznaliśmy, że takie place rekreacyjne bardzo przydadzą się na terenie dzielnic peryferyjnych Ostrowca. Połączenie sił dwóch osiedli przyniósło bardzo pozytywny skutek.

Urządzenia do zabawy i ćwiczeń instalowali pracownicy Zakładu Usług Miejskich.

– Sprzęt jest doskonały – mówi dyrektor ZUM Łukasz Dybiec. – Ja jestem bardzo zadowolony, że właśnie z taką inicjatywą wyszli mieszkańcy. Urządzania do ćwiczeń są profesjonalne i pozwalają na aktywny wypoczynek, ruch i rekreację.

Jak zapowiedział prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński w przyszłym roku będzie realizowana kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Nic tylko składać wnioski i głosować, a osiedla w Ostrowcu będą coraz ładniejsze i bardziej funkcjonale.dsc00939dsc00921dsc00922dsc00923 dsc00925dsc00926 dsc00927dsc00928 dsc00929 dsc00932dsc00933dsc00935 dsc00936dsc00940 dsc00946dsc00947 dsc00948

Polecamy również