To był udany rok

Zakup ponad 50 hektarów terenów inwestycyjnych, kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego, realizacja projektu „Osiedle od nowa”, budowa nowoczesnego osiedla mieszkaniowego na terenach po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo”, budowa i modernizacja dróg, sfinalizowanie przebudowy Ostrowieckiego Browaru Kultury, obniżenie podatków od środków transportu to duże osiągnięcia gminy Ostrowiec jakimi może poszczycić w kończącym się roku.

– Bardzo się cieszę, że Budżet Obywatelski przypadł do gustu mieszkańcom Ostrowca – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Wiele z pomysłów przedstawianych przez mieszkańców w projektach zgłaszanych do BO jest realizowanych także z innych środków, bo to przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą co jest potrzebne na ternie ich osiedli. Zachęcam do składania projektów w nowym Budżecie Obywatelskim, którego już trzecia edycja rozpocznie się w lutym. Będzie kontynuowany także projekt „Osiedle od nowa” kierowany do rad osiedlowych. Już niebawem zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę Ostrowieckiego Browaru Kultury. Jest to inwestycja dla nas i przyszłych pokoleń. Wartość tej inwestycji to ponad 21 milionów złotych z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi ponad 17 milionów złotych. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować marszałkowi Adamowi Jarubasowi, ponieważ wsparcie dla Ostrowca jest bardzo duże. Tereny inwestycyjne przeznaczone są dla firm, które dadzą pracę dla mieszkańców Ostrowca. Te przedsiębiorstw będą potrzebowały wykwalifikowanej kadry. Chciałbym, żeby młodzi ostrowczanie, którzy obecnie studiują powrócili do naszego miasta.

Zdecydowanie poprawia się estetyka Ostrowca. Miasto zaangażowało się w uporządkowanie terenu po byłym „Gambo”, a już niebawem powstanie tam piękne osiedle. Ten obszar Ostrowca zostanie przywrócony do życia.

– To będzie bardzo ładne osiedle składające się z dwóch bloków – mówi prezes OTBS Piotr Dasios. – Bloki będą sześciopiętrowe z parkingami podziemnymi. 20 grudnia ogłosiliśmy przetarg na budowę bloków. Termin składania ofert upływa 20 stycznia 2017 roku. 21 grudnia uruchomiliśmy system rezerwacji, który polega na tym, że osoba, która chce kupić mieszkanie przy ulicy Kopernika wypełnia umowę, która będzie obowiązywać do podpisania umowy przedwstępnej. Zainteresowanie jest bardzo duże. Po paru dniach prowadzenia rezerwacji podpisaliśmy 23 umowy. Wybudowanych zostanie 80 eleganckich mieszkań. Warto dodać, że na początku stycznia sprzedajemy ostanie mieszkanie na ulicy Pogodnej. Świadczy to o tym, że inwestycje prowadzone przez OTBS cieszą się popularnością wśród mieszkańców. W styczniu ogłosimy konkurs na nazwę nowego osiedla. Szacunkowy koszt jednego metra w nowych blokach to 3350 zł za metr kwadratowy. Chciałbym dodać, że Pan prezydent pilnował, żeby cena była dostępna dla mieszkańców Ostrowca. Zainteresowani kupnem mieszkań przy ulicy Kopernika są także mieszkańcy innych miast.

Polecamy również