To będzie piękne osiedle

koper-czolo

Tam gdzie jeszcze kilka miesięcy temu stała rudera po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo” powstanie piękne i nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Inwestorem jest Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

– Osiedle składać się będzie z dwóch bloków – mówi prezes OTBS Piotr Dasios. – Nowoczesna elewacja oraz przestronne balkony i tarasy podniosą atrakcyjność tego miejsca. Usytuowanie budynków pozwala na maksymalne doświetlenie mieszkań. Na terenie osiedla przewidziana jest część rekreacyjna, z nowoczesnym placem zabaw oraz parkingi dla gości. Kopernika 34 A będzie osiedlem ogrodzonym i podłączonym do miejskiej sieci ogrzewania MEC. Bloki będą sześciopiętrowe z parkingami podziemnymi. 20 grudnia ogłosiliśmy przetarg na budowę bloków. Termin składania ofert upływa 20 stycznia 2017 roku. 21 grudnia uruchomiliśmy system rezerwacji, który polega na tym, że osoba, która chce kupić mieszkanie przy ulicy Kopernika wypełnia umowę, która będzie obowiązywać do podpisania umowy przedwstępnej. Zainteresowanie jest bardzo duże. Po paru dniach prowadzenia rezerwacji podpisaliśmy 23 umowy. Wybudowanych zostanie 80 eleganckich mieszkań. W styczniu ogłosimy konkurs na nazwę nowego osiedla.

Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński przypomniał, że teren, na którym powstanie osiedle przez wiele lat straszył swoim wyglądem.

– Dzięki staraniom Gminy Ostrowiec teren po byłym „Gambo” udało się odkupić od prywatnego właściciela- mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Mieszkańcy od wielu lat narzekali na straszącą ruderę. Teraz ten teren zostanie przywrócony do życia miasta. Powstanie tam piękne osiedle.koper1koper2koper3koper4koper5

Szacunkowy koszt metra kwadratowego mieszkania na ul. Kopernika 34A wyniesie 3.350 zł brutto (+-5%), bowiem ostateczna cena będzie podana po rozstrzygnięciu przetargu. Z kolei koszt podziemnego miejsca parkingowego wyniesie 15.000 zł brutto.

Polecamy również